natel
23.09.18,07:21
Zdravím Vás pracujem ako živnostník fakturujem stavebné práce nemeckej firme ktorá není platcom DPH v blízkej dobe dosiahnem obrat po ktorom sa musím registrovať ako platca DPH čo sa pre mňa zmení? Faktúry budem vystavovať nemeckej firme naďalej bez DPH?
Mila123
23.09.18,09:13
stavebné práce kde realizuješ? v DE?
natel
23.09.18,14:36
V Holandsku ale pre nemeckú firmu.
natel
23.09.18,16:59
Obrat je definovaný v § 4 ods. 7 zákona o DPH, podľa ktorého sa obratom rozumejú výnosy/príjmy bez dane z dodávaných tovarov a služieb s miestom dodania v tuzemsku. Miesto dodania tovaru je upravené v § 13 a § 14 zákona o DPH a miesto dodania služieb v § 15 a § 16 zákona o DPH.

Mám tomu rozumieť tak že pokiaľ aj dosiahnem obrat tak sa nemusím ako platca DPH registrovať keď dodávam službu do zahraničia?
Mila123
30.09.18,21:04
https://www.danovecentrum.sk/priklad-z-praxe/prace-na-nehnutelnosti-v-nemecku-20171120.htm

toto si pozri
veronikasad
30.09.18,21:17
Jarka, to je drahá odpoveď ...