DominikDe
24.09.18,10:58
Zdravím, mám taký problém. Rušil som si poistenie so sporením mala mi byť vyplatená čiastka poisťovák mi vravel že mam tam 600 niečo ale že dostanem 500 niečo lebo niečo už investovali . Prišli mi peniaze dostal som 220eur a 290 mk stiahli za nesplatené počiatočné náklady. On mi ale túto skutočnosť zamlčal a neinformoval ma o tom . Doteraz sa ani neospravedlnil nič. Mám šancu ho zažalovať ?
ivka70
24.09.18,09:02
Nemas.
Poistovna postupovala podla zmluvy a to, co ti niekto povedal, to je nedokazatelne.
A ani nemas za co ho zalovat.
Katy a R
24.09.18,09:03
Veľmi, ale veľmi pozorne si prečítaj všetko, čo si podpisoval. lebo z tvojho zadania je jasné, že si tak doteraz neurobil.
Zažalovať ho skúsiť môžeš, ale či to bude mať význam ????? Lebo on má určite všetky potrebné doklady tebou podpísané (aj že si bol dostatočne informovaný). Inak by mu ani poistku nenatypovali.
DominikDe
24.09.18,09:13
Ja viem že mal som študovať len mi šlo o to že je to snáď jeho práca ma informovať o prípadnych stratách a pod, nie len predať produkt ale aj starať sa o klientov diky za odpiceď :)
DominikDe
24.09.18,09:19
Poisťovnu nechcem ja viem že s tým nič nemajú. Jeho chcem ako osobu keďže mi zamlčal dosť podstatný fakt. Ďakujem za odpoveď :)
ivka70
24.09.18,09:23
poviem ti ,ze poistovak to ani nevie vypocitat, to by musel byt sakra dobry matematik a este poznat vsetky zakutia zmluvy a systemu ..... takych medzi tymi, co oblbuju ludi, vela nie je
Katy a R
24.09.18,09:28
určite ťa informoval - a ak ťa neinformoval, tak si mu to nemal podpísať. a predzmluvné dokumenty máš čítať v predstihu (každá poisťovňa ich má na stránke zavesené, aj riešenie sporov by tam malo byť) - no a ak si sa nechal oblbnúť nejakými predpokladanými výnosmi a pod - tak by si si ty sám zaslúžil zažalovať! (minimálne prehnúť cez koleno a 25 na zadok). ber to ako poučenie - a nabudúce nesprav už rovnakú chybu!
Chobot
24.09.18,13:43
Zažalovať ho môžeš. Či máš šancu na úspešný spor - dosť pochybujem.
vicktor
24.09.18,14:01
Sancu sudit sa mas. Sancu vysudit dalsie peniaze nemas.
Poistovne maju stab pravnikov, ktori zmluvy osetria vo svoj prospech.
Dokazy su cierne na bielom. Ze ta agent baziaci po provizii neodradil od uzavretia zmluvy je celkom pochopitelne (z jeho strany).
Martuk
24.09.18,18:14
pokiaľ si zmluvu uzavrel s nejakým akože odborníkom z maklérskych spoločností (nebudem menovať), tak zabudni na to, že ich spolupracovník má na srdci tvoje blaho. Ide mu len o to, aby mal podpísanú zmluvu, aby si zaplatil prvú splátku, vďaka ktorej on dostane provízku a potom ťa má na saláme.

Ohľadom žaloby z tvojej strany na toho človeka, ktorý ťa vraj oklamal a neupozornil ťa na podstatné veci, tak viď komenty ivka70, Katy a R, vicktor a Chobot, prípadne ďalší. Odpovede si dostal, holt máš skúsenosť do života a poviem ti, nie si prvý ani posledný. A pokiaľ to nie je tajomstvo, nože prezraď, aký odborník z akej spoločnosti ťa takto pekne...

Inak tvoju situáciu asi najlepšie vystihuje tento komentár od ivka70:

poviem ti ,ze poistovak to ani nevie vypocitat, to by musel byt sakra dobry matematik a este poznat vsetky zakutia zmluvy a systemu ..... takych medzi tymi, co oblbuju ludi, vela nie je

Keď ti niekto povie skoč z mosta, skočíš?