maped
24.09.18,20:55
Poprosím o poradenie, klient účtujúci v PÚ mi nedal doklad z RZZP za zamestnanca kt. už u neho nepracuje. Teda prišlo vyúčtovanie a sro má preplatok (353) v banke, dával mu nim. mzdu.

Ak mi konateľ nedodal doklad o RZZP, môžem celú čiastku zaúčtovať na účet 648 resp. ako to účtovať? Zam-nec už u neho nepracuje a aj napriek tomu ak doklad získam a dodá mi ho neskôr ako toto vyúčtovať?
Ďakujem pekne.
veronikasad
24.09.18,19:20
Preplatok vznikol uplatnením odpočitatelnej položky na zdr.poistenie. Firma si nemôže nechať časť preplatku, ktorý patrí zamestnancovi. V elektronickej pobočke nájdeš rozúčtovanie...
maped
24.09.18,19:24
ďakujem, jedná sa o VšZP a to mi prihlasovacie meno a heslo pýta a keď mi nedal oznámenie, nemám tam čo zadať a dostať sa k tomu. Prosím a ak už u neho nepracuje ako sa vráti preplatok zamestnancovi? Ďakujem srdečne
veronikasad
25.09.18,02:08
Kedy skoncil pracovny pomer? Ma firma aj inych zamestnancov?
karka
25.09.18,03:50
Pokial uz nepracuje ZP prerobí RZZP. Treba podať namietku a ZP sama pošle preplatok byvalemu zamestnancovi.
maped
25.09.18,04:48
Ďakujem.
PP skončil 28.02.2018 a preplatok z RZZP prišiel na účet sro 16.08.2018.
Neviem či tam je zahrnutý preplatok za zamestnanca alebo je to iba za zamestnávateľa. Nemám oznámenie. Môžeme námietku teda poslať až to oznámenie a prílohu budem mať? Čo ak sme limit už nestihli? Doklady sa mi dostanú do rúk neskôr a tak som zistila že už v banke tento preplatok je, bez toho aby si konateľ neskontroloval cez čítačku svoju schránku, oznámenie nepošlú poštou zo ZP. Na oznámení by malo byť meno a heslo kt. si otvorím ja v el. prístupe tú prílohu kde je uvedené koľko je preplatok za zamestnávateľa a koľko za zamestnanca.
karka
25.09.18,04:58
Skus zavolat mozno daju info či tam je aj preplatok zamestnancovi.....
maped
25.09.18,05:00
asi tak urobím, ďakujem srdečne! :-)

Karka ešte nby som sa spýtala prosím, ak preplatok zaslali 16.8.- kedy to zaúčtovať cez ID-akým dátumom aby sa to vypárovalo s bankou?
Konateľ je tiež ešte zamestnanec, on má inú ZP Union a oznámenie som našla zo dňa 14.09. tak to ešte neprišlo na účet sro. Môžem teda zaúčtovať jednotlivo tieto vyúčtovania?
Zlata46
25.09.18,08:22
Ako vieš, že preplatok patrí práve k tomuto zamestnancovi, keď nemáš zoznam?. Ak sú v tom aj zamestnancove peniaze, ako to urobíš s preddavkom na daň zo závislej činnosti?