kahu
17.08.06,09:13
Zdravím Vás,

mám problém chcem sa spýtať ako sa účtuje podnikateľský úver v JÚ. Z bežného účtu platím splátky úveru, úroky z úveru aj poplatky za úver, do ktorých položiek to mám zaúčtovať?

Ešte sa chcem spýtať, ked som SZČO pozastavila živnosť k 30.06.2006 a v 7 mesiaci sú odvody za 6 mesiac, taktiež telefon za 7 mesiac. Môžem to dať ešte do nákladov?

Ďakujem
Zita5
17.08.06,07:26
Zdravím Vás,

mám problém chcem sa spýtať ako sa účtuje podnikateľský úver v JÚ. Z bežného účtu platím splátky úveru, úroky z úveru aj poplatky za úver, do ktorých položiek to mám zaúčtovať?


Splátka úveru ........výdavky neovplyvňujúce ZD -iný výdavok

Úroky a poplatky za úver .......prevádzková réžia - VOZD

Ešte sa chcem spýtať, ked som SZČO pozastavila živnosť k 30.06.2006 a v 7 mesiaci sú odvody za 6 mesiac, taktiež telefon za 7 mesiac. Môžem to dať ešte do nákladov?

Platby účtovať do výdavkov OZD cez účtovné uzávierkové operácie .

Ďakujem

Odpoveď červenou .
Braňo
17.08.06,07:26
1) Do ostatných záväzkov by som si nahodil hodnotu nesplateného úveru
vrátane všetkých poplatkov a úrokov. Táto sa postupným splácaním
znižuje.
kahu
17.08.06,08:03
Ďakujem za odpoveĎ,

chcem si to ale ešte raz preveriť, príjem peňazí z úveru mi neovplyvňujú zaklad dane, však? A splátky úveru idú tiež do nedaňových výdavkoch. Robia sa nejaké zvláštne oprerácia ohľadom úveru na konci roka? Viete mám takého mudrca ktorý sa do toho vôbec nerozumie a chce ma poučať. Preto som si chcela potvrdiť moje tvrdenie.

Ďakujem
Braňo
22.08.06,03:55
Nuž aj úver podlieha inventarizácii, tak by si si ho mala porovnať so splátkovým kalendárom.
va1ke
27.09.06,16:30
Ahojte aj ja mám problém so zaúčtovaním úveru v Alfe.
Z podnikateľského účtu splácam úver v SKK 23000,- - toto mám dať ako výdavok neovplyvňujúci základ dane a úhrada záväzku?
Potom mi pride výpis z úverového účtu ale tam nevidím tých 23000,- ale nejaké iné sumy. ale nie vo výške 23000,- neviem čo s tým. Momentálne nemám pri sebe ten výpis. Ale ak niekto účtuje úver od VÚB - prosím poraďte.
Ďakujem
liba2
28.09.06,03:29
Ahojte aj ja mám problém so zaúčtovaním úveru v Alfe.
Z podnikateľského účtu splácam úver v SKK 23000,- - toto mám dať ako výdavok neovplyvňujúci základ dane a úhrada záväzku?
Potom mi pride výpis z úverového účtu ale tam nevidím tých 23000,- ale nejaké iné sumy. ale nie vo výške 23000,- neviem čo s tým. Momentálne nemám pri sebe ten výpis. Ale ak niekto účtuje úver od VÚB - prosím poraďte.
Ďakujem
ÁNO , splátka úveru = úhrada záväzku , je výdavok neovplyvňujúci ZD.
ZuzanaP
28.09.06,08:32
Va1ke ja tiež účtujem úver od VÚB. Na výpise mám položku inkaso splátky istiny úveru - tá je každý mesiac rovnaká, potom tam máme poplatok za vedenie účtu, úroky z úveru - tie sú každé mesiac iné.
va1ke
17.12.06,20:31
Ahojte potrebujem poradiť z účtovaním úveru z VuB? Má niekto s tým skúsenosť?
ZuzanaP
18.12.06,05:45
A v čom potrebuješ pomôcť?
va1ke
20.12.06,07:53
Prosím je tu niekto kto účtuje úver z VUB v JU?