Rado1103
25.09.18,11:44
Zdravím volam sa Rado mám 43 rokov a už 4 roky mám problémy s hlienmi som po operácii refluxu asi cca pred rokom. Operácia mi nepomohla stanovili mi diagnózu reflux ale kyseliny mi nevidia. Ale stále mám biely priesvitny hlien. Trápi má to celý deň. Nedá sa mi vykašľať iba vyfúkať . Najhoršie je to ráno. Keď ležím na boku necítim hlieny, ale ako náhle začnem chodiť hneď sa to prejaví vyskúšal som už všetko a nič mi nezaberá beriem lieky emanera a či ich užívam alebo nie necítim žiadne zlepšenie budem vďačný za každú radu.
LenkaDa
25.09.18,10:15
1/ z niečoho sa ti tie hlieny tvoria, nemáš alergiu na mlieko alebo na lepok??? Skús na pár dní úplne vysadiť akékoľvek mliečne výrobky, nepoužívať mlieko/smotanu ani pri varení... ak nepomôže, to isté vyskúšať vysadiť lepok, resp. dať si urobiť testy na alergológii
2/ na hlieny sa mi veľmi osvedčila tatranská nosová sprcha - sklenená "krhlička" nájdeš na googli. Rozrábaš si slaný roztok a preplachuješ nos. Nie je to nič hrozné, v kúpeľoch to zvládajú aj 3-ročné deti. Dôležité je: preplachovať minimálne ráno aj večer, toľko krhličiek, kým vychádzajú hlieny. Niekedy nevyjdú pri prvej krhličke, najmä ráno, ale až pri druhej-tretej.
Držím palce.
Rado1103
25.09.18,10:25
Zistili mi že som alergickí na laktozu mlieko a mliečne výrobky som úplne vysadil a nič ale ďakujem
LenkaDa
25.09.18,10:38
Čítaj aj zloženie jednotlivých výrobkov, keksy, cestoviny, pečivo... všetko, čo obsahuje "sušinu" obsahuje aj laktózu + tú tatranskú nosovú sprchu mám odskúšanú a nedám na ňu dopustiť