Procont
17.08.06,09:19
Chcem sa opytat skusenejsich:
- vstupit do s.r.o. ako spolocnik alebo na zaklade zmluvy ako tichy spolocnik?
Ake su + a -. Co je vyhodnejsie? Vie to niekto porovnat?
Ď.
KEJKA
17.08.06,08:48
nevstupovať do inej s.r.o., radšej založ svoju.
prepáč, je to mimo témy, ale hovorím z vlastnej skúsenosti.
Leggy
29.12.07,20:49
Ked uz vstupit do s.r.o. tak podla mna skor ako tichy spolocnik,je to menej narocnejsie ako spolocnik.
riccado
29.12.07,21:15
Ked uz vstupit do s.r.o. tak podla mna skor ako tichy spolocnik,je to menej narocnejsie ako spolocnik.

nesuhlasim, ako spolocnik ma vacsiu sancu mat kontrolu nad svojim vkladom do podnikania..
Leggy
30.12.07,20:34
nesuhlasim, ako spolocnik ma vacsiu sancu mat kontrolu nad svojim vkladom do podnikania..
ano,ma vacsiu kontrolu,ale tichy spolocnik sa na cinnosti podnikania takmer vobec nepodiela,nemusi byt ani podnikatel,len ma presne dohodnuty zisk,vacsinou okolo 20%,preto si myslim,ze je to menej narocnejsie.
KEJKA
30.12.07,20:46
ale sro si môže viac-menej bez dozoru zisk "modelovať" a minimalizovať zisk na rozdelenie. Bežne sa s tým stretávam...... a nemusí to byť len pri tichých spoločníkoch.
Pokiaľ má dohodnutý výnos 20% zo svojho vkladu, to je iná káva........
riccado
31.12.07,04:32
ano,ma vacsiu kontrolu,ale tichy spolocnik sa na cinnosti podnikania takmer vobec nepodiela,nemusi byt ani podnikatel,len ma presne dohodnuty zisk,vacsinou okolo 20%,preto si myslim,ze je to menej narocnejsie.

az na to, ze 20 % z 0 je kolko??? :)
Lydka R
31.12.07,06:50
ano,ma vacsiu kontrolu,ale tichy spolocnik sa na cinnosti podnikania takmer vobec nepodiela,nemusi byt ani podnikatel,len ma presne dohodnuty zisk,vacsinou okolo 20%,preto si myslim,ze je to menej narocnejsie.

Ani "normálny" spoločník nemusí byť podnikateľ. Podnikateľským subjektom je PO - teda s.r.o.