cowboyka
25.09.18,13:58
Chcela by som sa poinformovať ako je to s daňovým domicilom. Bývam v Nemecku, tu musím byť prihlásená na pobyt - nie je to ani trvalé bydlisko ani prechodné, na SVK mám trvalé bydlisko. Uplatňovala som si nárok na daňový bonus na deti, keďže to bolo do 31.12.2017 podmienené iba trvalým bydliskom a pani na Daňovom úrade tvrdí, že tie peniaze budem musieť vrátiť na základe toho domicilu. Keď som písala mail na Finančnú správu, tak mi bolo mailom zdelené, že mám nato nárok, pokiaľ mám riadne trvalé bydlisko na SVK (podotýkam mala som byt na hypotéku - nebol prenajímaný), čiže mi to odobrila, že nesmie to byť len akože mať u niekoho trvalé bydlisko, no teraz to druhá teta nejako zmenila, preto ma to veľmi zaujíma ako to vlastne je. Na SVK som riadne podávala daňové priznanie, ke'dže mi to vyplývalo zo zákona podmieneného trvalým bydliskom a teta zrazu povie, že som nemusela podávať ani nulové daňové - tak už som z toho vedľa :-( Žila som prechodne na SVK, aj v DE - čiže netuším, čo budú chcieť konkrétne dokladovať, či dokazovať, či čo?
Chcem sa opýtať, ktorý zákon sa toho týka?
Ďakujem veľmi pekne za pomoc
ivka70
25.09.18,12:51
Určenie daňového domicilu podľa medzinárodných zmlúv (http://pravnecentrum.sk/urcenie-danoveho-domicilu-podla-medzinarodnych-zmluv/)