patrik2003
26.09.18,12:53
Dobrý , nahovárajú ma na zmenu všeobecnej zdravotnej poisťovne za dôveru ,bude to zmena k lepšiemu ? / kto je v dôvere vie najlepšie posúdiť.../
ivka70
26.09.18,10:55
Nikto ti len tak neprezradi, ci to bude zmena k lepsiemu, lebo nedokaze posudit tvoje potreby.
V prvom rade si prever, ci lekari, ktorych pravidelne navstevujes, maju zmluvu s poistovnou, kam chces prejst.
A potom si prever, ci to, co najcastejsie vyuzivas zo zdravotneho poistenia, ma dovera rovnako alebo lepsie hodnotene.
Podla toho zvaz prestup.
veronikasad
26.09.18,11:02
Ak vela doplacas za lieky alebo dieteticke potraviny,mozno to bude zmena k lepšiemu. Od nového roku planuju prispievat aj na doplatky u zubára, ale s velkou byrokraciou. Som v Dovere viac sko 20 rokov, neplanujem menit ZP.
Dáša_
26.09.18,11:09
Stretla som sa len s jedným lekárom, ktorý odmieta poistencov Dôvery, lebo penta. Len tento lekar sa netaji ani tým, že voli kotlebovcov, tak to beriem s rezervou. Na druhu stranu musim priznať, že na dôveru z tohto dovodu nadávajú viacerí. Ale napríklad moja mama čaká pol roka na operaciu bedrového kĺbu. A povedali jej, že keby boli vo všeobecnej, tak by čakala 9 mesiacov. Rovnako zuby u nej boli problem, kým bola vo všeobecnej, zubár jej dal termín na mostík o rok. A ked zmenila poisťovňu, začal robiť hneď.
Neviem, ako presne to je s doplatkami na lieky, tento mesiac mi prišli automaticky peniaze za lieky, čo som doplácala druhý kvartál. Bez žiadosti, len mi oznámili do mailu.

Čo ale bude v tvojom prípade, to ťažko povedať. Ak by si mal vážnu chorobu typu hemofília, čakala by ťa transplantácia, asi by som uvažovala inak