orchidea24
26.09.18,17:02
Dobrý deň, mám poškodený platničkový koreň pri čom druhý je chytený. Chodím s tým po doktoroch, bola som aj na rôznych vyšetreniach. Bola som s tým za dvoma posudkovými lekárkami, kde mi jedna z nich povedala, že invalidný dôchodok dostanem ale až po roku marodenia. Druhá lekárka mi ale povedala, že nemám nárok na invalidný dôchodok. Nevie mi niekto poradiť, či na to nárok mám alebo nie? Alebo má tu niekto podobný zdravotný problém? Vopred ďakujem za všetky odpovede.
veronikasad
26.09.18,15:28
Odkedy trva PN?
orchidea24
26.09.18,17:51
Od novembra 2017
veronikasad
26.09.18,18:16
O invalidite rozhoduje posudkovy lekár socialnej poisťovne. Nárok ns vyplatu ID ti vznikne v prípade, ak budes mat dostatočný počet rokov dôchodkového poistenia a bude tu priznana invalidita aspon 41%.

Choď do SP a poziadaj o spisanie žiadosti o invalidny dochodok.
orchidea24
26.09.18,19:25
Ja toto všetko viem len by som chcela vedieť že či sa to oplatí alebo nie že či má niekto podobnú diagnozu aká ja a mám 55 rokov
veronikasad
26.09.18,19:41
Pozri prilohu c.4 Zakona o sociálnom poisteni. Tam najdes svoju diagnózu a k nej prisluchajuce percento invalidity. Mas 15 rokov dochodkoveho poistenia?
Kováczová
27.09.18,06:12
Pokiaľ ja viem, na priznanie invalidného dôchodku nie je podmienkou byť na PN 1 rok, ale čo sa týka platničiek, mala by si mať "absolvovanú" aspoň jednu operáciu, aby sa vôbec posudkový lekár začal zaoberať Tvojim prípadom (aspoň u manžela to tak bolo), má tiež problémy s platničkami, živí sa fyzicky náročnou prácou, vždy si platil poctivo odvody, ale posudková lekárka ho medzi dverami "vybavila", že aj tak invalidný dôchodok nedostane. Asi by si sa musela pohybovať plazením, aby Ti vôbec niečo posudkový lekár uznal. Ale je to IBA môj názor, možno Ty pochodíš lepšie. želám pevné zdravie.
orchidea24
27.09.18,18:29
Ďakujem pekne za radu ja pracujem dobrých 20 rokov od
orchidea24
27.09.18,19:21
Ďakujem pekne za odpoveď ja som len chcela vedieť že či niekto má podobnú diagnózu ako mám ja ja som sa bola spýtať v sociálnej poisťovni a tam mi povedali že musím marodit celý rok a po desiatich mesiacoch môžem si podať žiadosť a čakať na posúdenie a ja som chcela vedieť že či niekto mal podobnú skúsenosť a ako dopadol ja mám posunuté platničky jeden koreň je chytený druhý je mi chytá a ešte sú tam výrastky ale aj tak ďakujem.