drozdm
26.09.18,18:58
pozdravujem.. tento týždeň mi prišla pokuta za diaľnicu z januára 2017. bol som nasnímaný 12.01.2017 na aute registrovanom ako zťp ..práve som išiel na vyšetrenie so svojim zťp synom do košíc. dňa 10.01.2017 som elektronicky zaslal žiadosť o oslobodenie platby pre zťp na ktorý máme nárok. na túto žiadosť mi prišla automaticky vygenerovaná odpoveď o prijatí mojej žiadosti a neprišli žiadne iné upozornenia tak som toho 12.01 s istotou vyrazil na cestu k lekárom. ani do 24.01 som sa ale nedočkal žiadnej odpovede a preto som zaslal opakovanú žiadosť ..pre istotu..na túto druhú žiadosť som dostal odpoveď27.01 že mi chýbajú nejaké dokumenty v prílohe na čo som sa niekolkokrát snažil odoslať všetko ale vždy niečo zlyhalo ..skrátka tá stránka si myslím že nefungovala tak ako by mala.. čo je ale dôležité.. nikdy som nedostal žiadnu odpoved na moju úplne prvú žiadosť.. teda touto žiadosťou sa nikto neunúval
zaoberať . táto naša elektronická prestrelka trvala do 21 .02.2017 a to nie som žiaden počítačový analfabet..tento fakt ma už s prepáčením nasral a išiel som na pobočku do prešova kde som žiadosť znova vybavil a to už osobne.. moja žiadosť bola schválená tak ako som čakal kedže môj syn má nárok na oslobodenie od úhrady kedže ju čerpal aj roky pred tým na iné auto..
je teda táto pokuta oprávnená kedže na dialnici som bol 12.01 pričom žiadosť bola odoslaná už 10.01 / na túto žiadosť mi spoločnosť nikdy neodpovedala
zaplatil som ju aby som sa vyhol peripetiam no som presvedčený že táto pokuta je nie len nemorálna, ale aj nezákonná . štát teda vymáha pokutu od invalidného chlapca a som zvedavý aké sú štatistiky vymáhania pokút od zahraničných vodičov..
Katy a R
26.09.18,17:24
Mal si toto všetko, čo píšeš tu, napísať do odvolania ... myslím, žeby uznali. Ale môžeš skúsiť aj teraz (dakedy aj motyka vystrelí a pokutu vrátia??)
- lebo sami vedia, ako stránka funguje (fungovala) ... tiež som sa s tým už niekoľkokrát trápila - našľaktrafenie!
Bohužiaľ, 12.1. to oslobodenie na toto auto nebolo platné - takže asi je pokuta zákonná - aj keď nemorálna ...
drozdm
26.09.18,17:44
no ved ja som to zaplatil aby som sa vyhol problémom ..momentálne som požiadal o kompletnú dokumentáciu k mojej žiadosti..som zvedavý čo mi pošlú
drozdm
26.09.18,17:51
no dobre ..píšeš že 12.01 to nebolo platné.. ale podla mojej prvej žiadosti to nie je platné dodnes kedže mi na nu neodpovedali.. a ja sa pýtam ..nedala sa tá žiadosť vybaviť do dvoch dní.. to ked si niekto potrebuje kúpiť známku tak čaka na vybavenie žiadosti na benzínke niekolko dní? je to smutné.. na jednej strane máš nárok na bezplatnú dialnicu a kôli neschopnosti spoločnosti zaplatím pokutu ktorá stojí ako známka za dva roky .. som smutný z tohto štátu ..neuveritelne
buchač
26.09.18,18:01
Budem kritický a tvrdý ? Budem !

Počítačový génius alebo praktický analfabet......a včul si vyber.
Lebo podľa mňa si to druhé.

Lebo ako počítačový oný by si mal vedieť, že prax je úplne iná....o čom svedčí osobná návšteva a vybavil si, čo si chcel..tzv. na počkanie.

Sorry...ale pokuta je a aj bude oprávnená a tým pádom aj zákonná, nakoľko si išiel na diaľnicu bez patričného dokladu.
Otázka znie, prečo si nešiel po vedľajšej ceste - cez dediny...cesta o pár km a minút dlhšia.
drozdm
26.09.18,18:23
otázka nie je prečo som nešiel cez dediny. ale ako funguje systém za desiatky miliónov pre občanov ktorý platia občania.. a zodpovedz mi otázku.. kedy mi dajú odpoveď na moju žiadosť z 10.01.2017
drozdm
26.09.18,18:24
ešte jeden dotaz.. ja to mám na pobočku do prešova 65 km ..
buchač
26.09.18,19:21
Mne je jedno...
Ja určité veci vybavujem zásadne len osobne...ale je fakt, že mám všetko v jednom meste.
------------------------------
Ja by som teda určite neriskoval cestu po diaľnici na tak krátkom úseku vzhľadom k výške pokuty.
-------------------------------
...a apropó...otázka znela, či bola pokuta oprávnená a nie to, či je systém na hovno.

Teda som odpovedal na danú otázku.
Chobot
26.09.18,21:10
Je jedno, z akého dôvodu, ale žiadosť si 12.1., kedy si išiel po diaľnici nemal schválenú, teda si išiel neoprávnene po diaľnici. Kým nemáš potvrdené z NDS, že to bolo zaregistrované.

Mne poslali potvrdenie až o 7 dní (4.10.2017 podané, 11.10.2017 potvrdené mailom), dovtedy som si netrúfol jazdiť po diaľnici. Pri registrácii nového vozidla mi automaticky poslali aj ukončenie registrácie predchádzajúceho vozidla. Takže ja môžem potvrdiť, že komunikujú. Možno ti prišiel ten mail, že ti niečo v žiadosti chýba do spamových správ.

MYslím, že pokuta je oprávnená.
Katy a R
26.09.18,21:29
ja by som ozaj nejazdila po diaľnici, kým nemáš potvrdenie. nestačí mať podanú žiadosť (a ešte k tomu neúplnú) ... zo začiatku to veru trvalo aj 20- 30 dní - neviem, ako teraz?
bodliak
27.09.18,05:34
Ešte nemáš stavebné povolenie a už začneš stavat ? Pokuta.
faro1
27.09.18,06:10
Vo všetkom hľadáš chybu, len svoju si nepriznáš. Je jasné, že pokiaľ nemáš od NDS-ky potvrdzujúci mail, že máš vozidlo oslobodené od platenia diaľničnej známky, tak nemáš používať diaľnicu. Inak ti hrozí pokuta. Nie si začiatočník, keď si túto možnosť využíval pri inom vozidle. Tak isto si musel prikladať všetky prílohy, ktoré sa vyžadujú, až potom bolo vozidlo oslobodené.
DÔLEŽITÉ:
Prevádzkovateľ vozidla/vodič oslobodeného vozidla/jazdnej súpravy môže užívať vymedzené úseky ciest bez úhrady diaľničnej známky výlučne na základe potvrdenia o registrácii vozidla/jazdnej súpravy oslobodených od úhrady diaľničnej známky vystaveného Poskytovateľom služby.
https://eznamka.sk/sk/zakaznicke-sluzby/registracia-oslobodenych-vozidiel

Pokuta je v tvojom prípade oprávnená.
vicktor
27.09.18,07:52
Jazdil si bez oslobodenia.
Zaplatenie pokuty sa povazuje za uznanie previnenia, uz ti peniaze nevratia.
Z tvojho pohladu je to nespravodlive, ale pravne v poriadku.
Ja by som tu ziadost zadal uz 1. januara.
Ak si niekto chce kupit znamku na pumpe a nemaju, tiez bude jazdit po dialnici a vinit nefunkcny system distribucie znamok?
viktorviktor
27.09.18,13:54
chápem drozdm-ovana, na dialnične a pobočkách sú úradníci so starosťou ako sa zavďačiť za úradnícke miesto, tá im zaberie všetok čas, alebo majú slepačí mozog, poznám prípad keď žiadatel písal elektronicky o zmenu zaregistrovaného EČ /podľa pokynov DS/ . Odpoveď ani po doplnenení a opätovnom zasielaní nových žiadosti za takmer dva roky neprišla, na dialničnej pobočke po dvoch návštevách s prestávkov tri mesiace, tvrdia že nie je potrebná žiadna zmena, pretože osoba je už raz zaevidovaná a vedia o nej. Samozrejme sú to bláboly, zákon hovorí niečo iné. Dotyčný sa rozhodol počkať do konca roka 2018 kedy končí platnosť oslobodenia od platenia DZ na pôvodné EČ a podať novú žiadosť.
Skús im odpovedať v tom zmysle že syn je už raz zaevidovaný.
drozdm
27.09.18,14:33
dobre uznávam unáhlil som sa s jazdou.. ja som však potrebné prílohy skenoval a posielal a nikdy cez systém nedošli adresátovi.. preto som musel isť a vybaviť žiadosť osobne.. teda za chýbajúce doklady nemôžem ja ale ich nefungujúca stránka .žiadosti vybavujú aj po niekolkých týždnoch.. prepáč ale ak do niečoho nalejeme desiatky až stovky milionov tak to má život občanovi ulahčiť a nie mu ho ničiť.. na porovnanie.. osobne som to vybavil za 15 minut ak rátam cestu tak je to hodina a 10 minút.. elektronicky sa mi to nepodarilo vybaviť ani za dva mesiece ..ani po niekolkých opakovaných pokusoch.tak mi povedz ešte raz ..kde hľadám chybu ?
faro1
27.09.18,15:24
Všetkým žiadateľom o registráciu vozidiel a/alebo jazdných súprav oslobodených od úhrady diaľničnej známky je k dispozícii zákaznícka linka Poskytovateľa služby na tel. čísle 02/32 777 777, kde im operátori vysvetlia všetky ďalšie otázky súvisiace s podávaním predmetných žiadostí. Zákaznícka linka funguje nepretržite – 24 hodín denne od pondelka do nedele
https://eznamka.sk/files/2016-12/ziadost_o_oslobodenie_postup_tzp.pdf
Mohol si sa spýtať telefonicky kde je problém, možno by to pomohlo, nato to číslo tam je.
vicktor
27.09.18,15:35
Hladas chybu v informacnom systeme.
Katy a R
27.09.18,15:48
drozdm - úplne zbytočne tu toto píšeš! napriek tomu, že ti registrácia neprešla - išiel si bez známky na diaľnicu. A nie si jediný, čo sa s tou registráciou natrápili! (ale majú tam tel aj mail - keď to nejde, opakujem dovtedy, kým sa nepodarí - či?)
Kým nemáš potvrdenie, tak čo chceš?! Ak už sa chceš realizovať - píš toto všetko NDS, možno sa podarí ?