zaclony
17.08.06,10:16
Dávno som niekoho prosila, aby mi povedal, čo stačí kontrole, aby boli spokojní so skladovou evidenciou. Účtujem spôsobom B a mám jednoduché nákupy, ktoré idú hneď zákazníkovi, takže fyzicky skoro nič nemám. Ale dočítala som sa na stránkach porady, že sklad viesť musím. Chcem si ho preto urobiť v exceli, ale nakoľko som ho nikdy nerobila, prosm poraďte mi, aké by mal obsahovať náležitosti, aby stačil kontrole, lebo ja mám jasno, čo mám a nemám v danej chvíli.
KEJKA
17.08.06,08:44
ak nakupuješ len pre konkrétneho zákazníka a NEMÁS reálne zásoby, tak si uved na DF alebo inom doklade (ddací list) a podobne poznámku, pre koho je nákup určený a číslo OF.
V exceli si urob len zoznam zákazníkov, čísla objednávok - k tomu pripíš jednak OF a jednák čísla DF, aby si mala prehľad pre kontrolu.
.......
Na konci roka urobíš fyzickú inventúru zásob materiálu, kde asi skontatuješ, že nemáš nič a bude to vybavené.
========
Zdôrazňujem, že tento príspevok vychádza zo zadania otázky, nedá sa zovšeobecniť na iné prípady na konštatovanie "sklad netreba"
.
zaclony
17.08.06,10:04
Veľmi mi to pomohlo. Je jasné, že za iných podm. sa takto sklad nedá robiť, ale môj je presne takto jednoduchý.
Chcela som sa len spýtať na tie objednávky. Moji zákazníci sú súkromné osoby
od kt. ťažko budem žiadať aby vypisovali objedn.Preto ich vlastne nemám. Oni ak súhlasia s mojou cenovou kalkuláciouúktorá sa ale v priebehu prác často mení/, dávajú mi zálohu.Tá je v podstate akoby objednávka. Na to im samozrejme vystavím PPD, alebo mi posielajúzálohu na účet vtedy nevytavujem im nič.Až po realiz. vystavím OF s odpočít.zálohy a dodacím listom, kde je uvedený tovar, výrobok, služba,množstvá, súhrnné ceny.
Čiže je potrebná obj.?Ale aj tak mi tvoja odpoveď veľmi pomohla
KEJKA
17.08.06,10:40
tou objednávkou som nemyslela akurát písomnú objednávku....
proste zoznam zákazníkov, môže byť číselný rad 200601, 200602, miesto objednávky môže byť dátum objednávky, napr. telefoniockej, alebo si to číslo napíšeš na cenovú kalkuláciu, systém si nájdeš sama.
Princíp je v tom, že vieš preukázať nejakú evidenciu, súčasťou ktorej je prehľad dokladov o nákupe a fakturácii.
Ak si aj zapíšeš zákazníka, ktorý napokon odskočí, tak si tam napíšeš, objednávka sa nezrealizovala, materiál sa nenakúpil, záloha vrátená...ap.