Palo_i
17.08.06,10:30
Čaute mám otázočku
Ako je to zo študentom ktorý bol v júli prijatý na dohodu a v zmluve má napísané:"že každý mesiac v ktorom zarobí viac ako 3000 SK odvedie do ZP 14% z dosiahnutého príjmu.
Je jasné že to zaplatí ale čo ked to nestihol do 8 augusta a ani nezahlásil na poistovni na júl zmenu??
jankasm
17.08.06,08:33
Čaute mám otázočku
Ako je to zo študentom ktorý bol v júli prijatý na dohodu a v zmluve má napísané:"že každý mesiac v ktorom zarobí viac ako 3000 SK odvedie do ZP 14% z dosiahnutého príjmu.
Je jasné že to zaplatí ale čo ked to nestihol do 8 augusta a ani nezahlásil na poistovni na júl zmenu??

To je pekná "blbosť".
Dohodár sa neprihlasuje do ZP ani neplatí žiadne poistné do ZP. Budúci rok (ak bude mať povinnosť, teda ak zarobí za rok 2006 viac ako 41400,-) si podá RZZP a tam si to poistné doplatí. Ak zarobí menej nevzniká mu voči ZP žiadna povinnosť platenia odvodov ani prihlasovania sa.
Palo_i
17.08.06,09:22
Ja som to napísal tak ako som to v tej zmluve videl a neviem prečo to tam dali nikde inde som sa s tým nestretol. Vdaka
katkaj
17.08.06,10:25
Ja som to napísal tak ako som to v tej zmluve videl a neviem prečo to tam dali nikde inde som sa s tým nestretol. Vdaka

Možno mali vzor zmluvy ešte spred pár rokov. Vtedy myslím platila tá hranica 3000,- Sk.
Ale teraz je to s platením tak ako napísala Janka ;)