Lujza82
28.09.18,10:12
Ahojte, prosim vas, faktura je vystavena 13.8.2018, zdan.plnenie je 13.8.2018, tovar nam prisiel teraz 26.9.2018, faktura prisla 27.9.2018 samozdanit mozem teraz v 09/2018? dakujem vam
jakubzemko
28.09.18,21:29
Treba podať dodatočné, daňová povinnosť vznikla v auguste.
Lujza82
01.10.18,06:49
aj ked bol tovar nadobudnuty az 26.9.? som z toho zmatena. ako si tak citam, tak mi to vychadza az na 15.10.
Jarka 1
01.10.18,09:24
Tak čítaj zákon pre nadobudnutie tovaru z EÚ a nie nadobudnutie v tuzemsku.
Lujza82
01.10.18,10:13
vsak ten si citam
Tweety
01.10.18,10:47
§20 1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká
a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo
b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).

Pre tento prípad platí bod b.
Lujza82
01.10.18,11:11
tak nakoniec som dostala odpoved od nadriadeneho, ze 15.10. :/
Tweety
01.10.18,11:19
Ale nie je správna. Veď si ju porovnaj s uvedeným §.
Lujza82
01.10.18,16:41
Ďakujem
Lujza82
02.10.18,09:15
Ahojte, tak som zistovala a posielam odpoved: ak do podania DP za august, t. j. do 25. 9. máte tovar fyzicky k dispozícii, čo nebolo u Vás dodržané.. preto dátum vyhotovenia faktúry nezakladá vznik daňovej povinnosti a nepodávate dodatočné daňové priznanie za august. Vy budete deklarovať samozdanenie 15. 10. Informujte o uvedenom dodávateľa.. Hoci faktúra bola vyhotovaná pred 15.10, nezakladá vznik daňovej povinnosti v tomto prípade.. toto vyplýva z rozsudkov ESD (Európskeho súdneho dvora) – je to medzi riadkami zákona...
jakubzemko
02.10.18,20:09
(1) Daňová povinnosť pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu vzniká

a) 15. deň kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, keď sa uskutočnilo nadobudnutie tovaru, alebo

b) dňom vyhotovenia faktúry, ak bola faktúra vyhotovená pre nadobúdateľa tovaru pred 15. dňom podľa písmena a).