zuzana
28.09.18,09:21
Prišla nám faktúra od Českého dodávateľa, ktorý nám faktúruje na základe prihlášky účasť na akcii Medzinárodný Česko-Slovenský kongres združení s miestom konania Ostrava. My sme platci DPH aj oni. Faktúra je v CZK a je bez DPH a je na nej uvedené, že daň odvedie zákazník. Mám ju samozdaniť, podľa akého paragrafu? Akým dňom bude prepočet na eurá, dátum vystavenia a zdan.plnenia je 24.9.2018 a faktúra nám príšla 28.9.2018?Ďakujem.
monika474
28.09.18,11:47
§ 69 ods.3. Prepočet bude deň predchádzajúci dňu uskutočnenia účtovného prípadu, v tomto prípade použijete kurz zo dňa 21.9.2018.