Maverka
28.09.18,14:07
Dobrý deň,
Zamestnanec už týždeň neprišiel do práce, nedal o sebe žiadne info, prečo.
Je možné, že di zamestnanec vybaví dodatočnú PN, ak ho písomne upozorním na porušenie pracovnej disciplíny.
Ako postupovať?
Ísť na kontrolu PN počas prvých 10 dní nie je pravdepodobne možné.
misoft
28.09.18,14:04
Týždeň sa neukázal v práci? A ani neoznámil, že je (náhodou) PN? Oznámiť má bezodkladne, max. do 24 hodín. Do troch dní mal doručiť (akokoľvek) lajstro o PN - ak na to kašle - dajte mu A-čko.... a pošlite list, v ktorom ho upozornite, že ak nedoloží vierohodne svoju neprítomnosť, bude s ním okamžite ukončený PP pre porušenie pracovnej disciplíny - nájdi si to v zákonniku práce §63 ods.4.
Maverka
28.09.18,16:08
Ďakujem za odpoveď.
Áno týždeň, ale ja som sa to dozvedela až teraz (dnes mi to povedal jeho nadriadený). A ohľadom ukončenia PP to viem, to som navrhla aj jeho nadriadenému. Len neviem, ako riešiť, keď s ním nadriadený nechce rozviazať PP. Tú PN si zamestnanec zaručene zoženie, vieme, že to dnes nie je problém. A taktiež môže potom zamestnanec tvrdiť v prípade sporu, že nám PN doručil včas. Moja otázka skôr mala znieť, či to môžem riešiť aj inak, napríklad neplatené voľno (ale keď dá dodatočne PN tak asi nie), alebo iný "finančný trest" aj keď to nemáme v interných predpisoch. Myslím si, že asi nie, no overujem to radšej aj tu.
kopretinka
28.09.18,20:41
nemôžeš mu dať žiadny finanćný trest, aj keby ste to mali v int.predpisoch,ZP nič také neumožňuje.
ivka70
29.09.18,12:48
Lekar moze PN vystavit len 3 dni dozadu.
Kym mu dorucis pisomne upozornenie, uz to nebude mozne od prveho dna, narok na nemocenske mu preto kvoli predchadzajucej absencii nevznikne.
Banská Štiavnica
29.09.18,14:59
Pokial viem, PN môže lekár vystaviť 3 dni späť ak bol pred tým na pobotovosti.
ivka70
29.09.18,17:48
??
Katy a R
29.09.18,18:37
Bežne sa aj zamestnávateľ zaujíma o zamestnanca - napr tým, že mu zavolá, alebo zistí v rodine - že či sa dačo vážne nedeje. (čo ak leží v nemocnici a nemôže dať vedieť?)
Ale dôležité je v tomto prípade asi čo si napísala: cit ".... Len neviem, ako riešiť, keď s ním nadriadený nechce rozviazať PP. "
Tak nerieš - riešenie je na nadriadenom ... on sa môže rozhodnúť, či mu dá absenciu,alebo dovolenku ... alebo ako ospravedlní jeho neprítomnosť ☺ (možno vie viac o dôvode jeho neprítomnosti).
Lebo ak mu zariadiš absenciu .. a stalo by sa, že následne nedostane ani nemocenské dávky ... aby si nemala problém ty. (neviem, v akom si postavení - či si nadriadená nadriadenému? )
veronikasad
29.09.18,18:39
A ak ho neupozornis?
širi1
01.10.18,05:50
áno jedine ak pacienta riešila pohotovosť, inak len odo dňa návštevy u lekára