Merju
30.09.18,12:04
Dobry den,

Mal som nahlaseneho najomnika v nehnutelnosti do marca. Bohuzial zabudol som ho vtedy odhlasit a predpokladat ze na danovom je stale vedeny ze tu je ako najomnik. Da sa retrospektivne uviest danovemu uradu ze uz tu od marca nebyva? Napriklad cestnym prehlasenim odomna a byvaleho najomnika? Ci ake su moznosti?

Dakujem
ivka70
30.09.18,10:16
Danovy urad nezaujima, ci mas alebo nemas podnajomnika.
Zaujima ho len danove priznanie, kedze si prihlásený a mas DIC, ze prenajimas.
Ukoncit to mozes kedykolvek, danove priznanie za rok 2018 musis podat tak ci tak, ved este 3 mesiace si prenajimal.
jslancik
30.09.18,11:25
Nájomníci sa na daňovom úrade neodhlasuju ani nenahlasuju. Ich zaujímajú finančné toky
Merju
30.09.18,11:30
Ano to chapem, skor mi slo o to ci nemam oznamovaciu povinnost okamzite ako prestanem prenajimat - od coho sa potom odvija aj dan, cize je rozdiel ked to boli ibba tri mesiace alebo skoro cely rok.
ivka70
30.09.18,11:59
Dan sa odvija z toho, co priznas - ale DU moze kontrolovat este 10 rokov, takze napr. skontroluje zmluvu, ci DP bol opodane v sulade s nou. Ale to ,ze ty mas obdobie bez najomnikov, to DU neriesi.
Katy a R
01.10.18,09:08
na DU si povinný dať "Žiadosť o zrušenie registrácie na daň z príjmu" - ak UKONČÍŠ činnosť, pre ktorú si sa registroval. (DU nezaujíma zmena nájomníka - a určite nie je na DU "vedený ako nájomník")
termíny nájdeš v zákone-.. kuk zze/2003-595/49a/6
vicktor
01.10.18,10:53
POVINNY - ak si mysli ze o rok ci dva zasa prenajme, aj tak je povinny zrusit a potom znova registrovat?
A co ak nezrusi a uz nikdy neprenajme?
dmc
02.10.18,08:21
vobec nic. Iba si musis viest nadalej evidenciu prijmov a vydavkov- ak by ti prisli na kontrolu. Ak sa opdhlasis tak ti to kontrolovat nebudu.
Mila123
02.10.18,08:30
MERJU, neber to tragicky, pretože si mohol čakať, že sa niekto prihlási, teraz si sa rozhodol, že už nebudeš chcieť nehnuteľnosť prenajať......a tie čestné prehlásenia v dnešnej dobe nemajú žiadnu váhu......
Katy a R
02.10.18,11:13
a tiež ho môže DU vyzvať na podanie DP .. a aj keď by nemal príjmy - je to zbytočná oštara ;) (ale v priebehu kal roka - daňového obdobia - sa ozaj nemusí nejako ponáhľať☺)
vicktor
02.10.18,11:22
dakujem obom