Andrej19983
30.09.18,20:28
Dobrý den veľmi pekne Vás prosím o radu...

Situácia:
-Som nezamestnaný viac ako 1 rok (dátum zaradenia do evidencie v sept. 2017)
-Niekolko mesiacov som s manželkou poberal dávku v hmotnej núdzi, od Apríla už nemáme nárok lebo manželka dostáva prídavky na naše bábatko, ktoré prevyšujú výšku hmotnej núdze.
-Od februára 2018 som bol práce neschopný PN doteraz, lekár v piatok navrhol skončenie PN
-Dostal som ponuku od zamestnávatela na trvalý pracovný pomer so mzdou nižšou ako dvojnásobok minimálnej mzdy 890eur mesačne v hrubom.

Otázka:
Ak vstúpim do zamestnania tak mám za vyššie uvedených okolností nárok na osobitný príspevok z úradu práce, sociálnych vecí a rodiny? (vo výške 126,14 € mesačne počas prvých 6 kalendárnych mesiacov a 63,07 € mesačne ďalších 6 kalendárnych mesiacov). Zaujíma ma, či som náhodou nestratil nárok na uvedený príspevok napríklad kvoli tomu že som bol počas mnohých mesiacov na úrade práce PN.

ďakujem veľmi pekne za radu.
veronikasad
30.09.18,20:51
Obávam sa, že nárok na osobitný príspevok ti nevznikne, lebo nesplňaš tretiu podnienku :

Osobitný príspevok patrí fyzickej osobe,

- ktorej vznikol pracovný pomer alebo obdobný pracovný vzťah dohodnutý najmenej v rozsahu polovice ustanoveného týždenného pracovného času a jej dohodnutý príjem je najmenej vo výške minimálnej mzdy zodpovedajúcej dohodnutému rozsahu týždenného pracovného času, najviac vo výške dvojnásobku minimálnej mzdy,
- ktorá pred vznikom pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu bola dlhodobo nezamestnaným občanom alebo najmenej 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov neaktívna,
- ktorá je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi alebo ktorej sa skončilo poskytovanie pomoci v hmotnej núdzi v súvislosti so vznikom pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu.