maja
18.11.04,10:19
Firma zaoberajúca sa predajom kamerových systémov potrebuje k svojej práci zakúpiť videokameru. Pri kamerových systémoch používa priemyselné kamery. Videokameru potrebuje k nasnímaniu prostredia, kde sa to bude inštalovať, aby to vedeli pripraviť. Daňový poradca im povedal, že DÚ im kameru neuzná ako daňový náklad. Ja s tým nesúhlasím, podľa mňa je to obhajiteľné. Aké máte skúsenosti v tomto smere vy? Ďakujem
janaGT
18.11.04,09:33
my sme firma, ktorá stvia domy na kľúč a máme taktiež videokameru. Pri kontrole som to obhájila tak, že sa kamerujú jednotlivé postupnosti prác, dokončený dom, a že ak má nejaký zákazník záujem, tak sa mu to ukáže. Veď to predsa slúži na udržanie zisku resp. na získanie nových zákazníkov. A uznali mi to ako daňový náklad, akurát chceli vidieť nejaké videokazety s natočenou stavbou.

Takže môj názor je, že to budeš mať daňovo uznateľné.
sway
18.11.04,09:39
Jednoznačne to nie je daňovo uznateľné - aspoň v Trnave, videokameru uznajú len v prípade že sa k nej vzťahujú výnosy!!! - to znamená, že nám povedali, že ak natočíme kazetu a predávať ju budeme môže ísť do nákladov, inak v žiadnom prípade. kontrola nám ju vyhodila z nákladov, hoci sme ju používali na podobné účely ako ste spomínali hore.
janaGT
18.11.04,09:47
Sway, ja som tiež v Trnave a uznali mi to.
Nike
18.11.04,09:48
Tiež mám podobnú skúsenosť ako JanaGT. Nebol problém s uznaním - architekti, stavebné firmy, monitorngy. Trochu sa realizujú pri veciach nad 30.000,-, ale tam buď má FO aj kameru súkromnú, ktorú nemá v nákladoch a môže dokázať, že tú firemnú nepoužil na súkromné účely, alebo pokrátim odpisy a bolo to bez problémov.
sway
18.11.04,09:50
Sway, ja som tiež v Trnave a uznali mi to.

Tak To ma dojalo, fakt už neviem čo na to povedať - no a kde je spravodlivosť?, žeby záležalo na tom kto kontroluje?, aký meter majú pri posudzovaní? - nie že by som závidela, ale je to fakt hrozné. Ako máme preboha robiť?! :eek:
janaGT
18.11.04,10:04
a ešte chcem podotknúť, že sme tak isto kupovali aj digitálny foťák, TV s videom. A uvedený ten istý ako v mojom 1. príspevku.
sway
18.11.04,10:07
janaGT GRATULUJEM !
maja
18.11.04,10:14
sway a kedy ste mali tú kontrolu ? Lebo v starom zákone 366/1999 to ešte bolo ako výdavok neuznaný §25. Teraz to tam už nie je, preto som chcela vedieť ako je to dnes.
sway
18.11.04,10:17
neviem dokedy platila 366?, kontrolu sme mali za rok 2003.