anka396
02.10.18,10:13
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť čo mám spraviť ak chcem aby mi pri kopírovaní bunky ostalo označené kopírovanie aj potom ako niečo vpíšem do inej bunky. Túto funkciu som mala ale zo dňa na deň mi to prestalo fungovať. Teraz ak niečo kopírujem, ako náhle začnem písať, kopírovanie sa zruší. Ďakujem.
vicktor
02.10.18,10:21
Ja poznam iba take spravanie ako pises v poslednej vete pred "Dakujem".
Chobot
02.10.18,12:28
Tvoj problém môže vyriešiť panel nazvaný "Schránka" v angličtine "Clipboard", kde sa ukladá posledných 24 kopírovaných textov. V exceli ju vyvoláš tak, že klikneš v menu na "Domov" (anglicky Home) a tam hneď na prvej skupine tlačítok klikneš na malú šípku vpravo dole. Následne sa ti zobrazí Schránka na ľavom bočnom paneli. Tam sa ti budú zobrazovať kopírované texty. Využiť to môžeš tak, že príkazom Ctrl+C vložíš do schránky text (môžeš až 24 buniek). Potom sa nastavíš na bunku, kam chceš nejaký text zo schránky skopírovať a v schránke len klikneš na daný text. Ten sa ti automaticky skopíruje do bunky, kde si nastavená s kurzorom.

Iným spôsobom je vytvorenie makra na kopírovanie. Ale ten prvý spôsob by ti mal stačiť.



Doplnenie: máš pravdu - táto funkcia existovala v Exceli 2016 od júla 2017, kedy ju implementovali jedným z automatických doplnkov (inštalujú sa automaticky zo stránok Microsoftu). Excel si teda pamätal kopírovanú informáciu, kým si ju nezrušila tlačítkom Esc. Bohužiaľ viacero užívateľov túto funkciu kritizovalo, preto ju od 17.9.2018 Microsoft opäť novou aktualizáciou deaktivoval, kým ju programátori nevylepšia. Ty máš asi Excel 2016, takže si ju mohla využívať. Užívatelia starších verzií Excelu túto funkciu ani nemohli poznať, lebo ju nemali v Exceli.

Teraz som to skúsil v Exceli 2016 a funguje to znovu. Alebo ešte nemám Excel aktualizovaný.