meha
02.10.18,13:36
Poprosím Vás, vedel by mi niekto poradiť kde môže byť problém? Pred rokom novo- robená dlažba na chodbe.V posledných mesiacoch sa na jednom mieste objavujú mokré škvrny v špáre. Nevedie tamadiaľ žiadne potrubie, zhora a z bokov steny suché. Nie je v blízkosti ani kúpeľňa ani kuchyňa. Chodba je na prízemí, pod chodbou sa nenachádza pivnica. Je to rekonštruovaný dom, pred rekonštrukciou žiadny problém na tomto mieste a ani inom. Vopred ďakujem za odpocede
Chobot
02.10.18,12:02
Jediné, čo pripadá v úvahu je potom zemná vlhkosť. V tom mieste je asi poškodená izolácia základovej dosky a vlhko sa ťahá hore.

Otázne je, aká je skladba podlahy a základov - či teoreticky je možné, že je to tá pôdna vlhkosť.
vicktor
02.10.18,12:29
Pises co sa pod tym miestom nenachadza. Radsej napis co sa tam nachadza.
Ako prebehla rekonstrukcia? Rozbitie starej podlahy zbijackou?
meha
02.10.18,12:36
Práveže je problém v tom, že nikde inde sa niečo také neobjavuje a nikdy nebola vlhkosť ani múrov, ani stien. Základy betón, kameň(klasika 80 rokov). vysoko nad zemou asi 1m, Pivnice v inej časti domu suché, okolie tiež. Preto to ani nevieme vyriešiť. Miesto kde to je mokré, ale len v špárach sa nachádza skoro v strede domu. Nedarí sa mi vložiť foto, aby ste to lepšie videli.
Chobot
02.10.18,12:45
Do komentára foto nevložíš. Musíš napísať príspevok alebo doplniť do zadania.
meha
02.10.18,12:52
Na chodbe nebola nikdy dlažba, len linoleum. Nič sa nerozbíjalo, len sa vyrovnával povrch, keďže nebol v rovine. Na vyrovnaný povrch je položená dlažba. Mokro sa objavuje len v špárach, len na jednom mieste. Ako keby si niekto chcel farbou vymaľovať špáry.
Oliwa
02.10.18,13:46
Aké je vykurovanie? Ak radiátormi, v akej vzdialenosti od inkriminovaného miesta sa nachádza najbližší?
vicktor
02.10.18,13:54
Kadial vedie potrubie s vodou? Pitnou, uzitkovou, vykurovacou, odpadovou, ...?
meha
02.10.18,15:16
Najbližší je asi 3m, na inej stene.
meha
02.10.18,15:21
Všetko je na opačnej strane domu. Týmto miestom ozaj nič nevedie a ani neviedlo v minulosti. Preto to nechápeme ani my. Aj v izbe za stenou chodby je radiátor na opačnej stene a rozvody k radiátorov vedú na inom mieste domu. Strop suchý, steny tiež.
Oliwa
03.10.18,10:21
Pýtala som sa preto, lebo jeden "majster" pred mnohými rokmi pri navŕtavaní panelového radiátora na stenu s obkladom "štrajchol" rúrku, cez ktorú išla voda do umývadielka na WC. Roky sa nič nedialo, len po čase sa na vonkajšej stene dovtedy suchého domu objavil záhadný fľak. A po ďalších rokoch jedného pekného dňa na tom WC pukla na výšku jedna špára a vľavo i vpravo od nej tie obkladačky vydulo - nespadla a nepraskla síce ani jedna, ale bol to veľmi zváštny 3D úkaz.:D Na rozdiel od Vášho príbehu však zvnútra nič nenaznačovalo, že niečo nie je v poriadku. Tá "kvapôčková" nákaza si žila svoj nenápadný život celé roky... až do ďalšej neplánovanej rekonštrukcie.
Oliwa
03.10.18,10:24
Tak potom zostávajú už len paranormálne javy...:D Ale nejaký pôvod tá voda predsa musí mať... Čo sa rekonštruovalo na poschodí nad inkriminovaným miestom? Dá sa vylúčiť, žeby si voda mohla nájsť cestu cez nejakú škáru v murive a vyrazila až dolu na tej dlažbe? Je to síce ťažká hypotéza, ale po vlastnej skúsenosti, opísanej vyššie, je možné všetko...
meha
03.10.18,17:54
Nad opísaný miestom na poschodí je chodba, bez potrubí, všetko je totiž identické prízemiu, na poschodí sa tiež robila dlažba. Už nechápeme.
ZuzanaA
04.10.18,05:42
Ja sa vôbec nevyznám do stavebných vecí, ale keď som pozrela na fotku, je to iste voda? Nemáte doma psíka? Nemôže on tam chodiť čúrať?? Mi to pripadá ako moč... Vopred sa ospravedlňujem, keď píšem blbosti :)
Oliwa
04.10.18,07:54
Ja som sa tiež čudovala, prečo je tá voda v bielych špárach hnedá... Tak hrdzavá voda? To snáď nie... Navlhnuté biele špáry by boli predsa sivé, určite by od čírej vody nezhnedli.
Chobot
04.10.18,08:08
Ale to vôbec nie je od veci úvaha. Navyše tá tekutina je do žlta, takže možno fakt to nebude voda.

Ešte by bolo dobré zistiť, aký je tam spád. Teda odkiaľ kam tečie tá voda. Zdá sa, že steká tam do rohu miestnosti, tam je väčšia mláka. Alebo odtiaľ vyteká?
ZuzanaA
04.10.18,08:28
Tak, tak, mne to pripadá že "sa" zrobí mláčka a potom je tam trochu spád, tak sa roztečie :)
lujza.j
04.10.18,09:19
Ta hneda stena aky matroš?mozno to nasiaknute od niecoho a tam v tom mieste kde mlacka to razi von...
meha
04.10.18,17:50
Všetky potrubia sú na opačnej strane domu, aj odpad.
meha
04.10.18,18:05
A k tej úvahe o psíkovi. Psíka máme, tiež sme si to najprv mysleli. No je to vylúčené, pretože dom je rozdelený a psík nemá voľný prístup do druhej polovici domu. Navyše tam kde žije máme takú istú dlažbu na chodbe, robenú tým istým spôsobom a neobjavujú sa na nej takéto mokré škvrny. A ani v blízkosti dverí, ktorými sa vstupuje do druhej polovice domu.
lujza.j
04.10.18,18:13
To lino..co tam bolo....nebolo z tejto casti od spodu zatecene ....
Kvaka
04.10.18,19:10
Toto je hotová detektívka.:) :) :) Zober lakmusový papierik a zisti PH mláčky. Psík nebude cikať tam, kde žije, odbehne tajne. :) Ak to utriete, za aký čas sa objaví mláčka? Objaví sa naraz, či pribúda postupne? Nám raz kvapkal ventil na prívode vody do wc nádržky, nebolo to vidno, iba škáry dlaždičiek na tej strane tmavli.
meha
08.10.18,16:16
Nie, nebolo. Psík chodí na druhú polovicu asi tak raz za dva týždne.
220870
08.10.18,19:06
Neurobil si tam hajzlík pes?.
marleau
10.10.18,18:21
Tamadiaľ? Tak sa opýtam ešte raz podobnou formou: kaje?