Lenka Štrbová
03.10.18,09:57
Poradte, prosim vas, co robit ked ma clovek absenciu. ja myslim, ze je nutne, aby to veduci pisomne napisal, dovod a potom do 3 dni zahlasit do socialnej a zdravotnej poistovne. Spravne?
veronikasad
03.10.18,08:03
Ide naozaj o sbsenciu, nie je zamestnanec PN?
Tweety
03.10.18,08:04
Za dobu neospravedlnenej absencie je zamestnávateľ povinný zaslať prerušenie poistenia do sociálnej poisťovne, pričom v poli dôvod prerušenia sa uvedie 3 a zmenu platiteľa poistného do príslušnej zdravotnej poisťovne kódom 2N. Počas tohto obdobia sa zamestnanec stáva samoplatiteľom zdravotného poistenia a je povinný sa prihlásiť počas tohto obdobia ako samoplatiteľ poistného na zdravotné poistenie a obdobie pracovného voľna si musí doplatiť.
Lenka Štrbová
03.10.18,08:06
naozaj absencia. nie je PN
Lenka Štrbová
03.10.18,08:25
ano, tomuto rozumiem. zaujimalo ma to skor z personalneho hladiska. napise veduci papier, kde budu dovody preco mu dava absenciu, pripadne porusenie pracovnej disciplinya ked nemame kolektivnu zmluvu, moze sa aj tak dovolenka kratit o 1 den absencie?
Tweety
03.10.18,08:32
Oznámenie o A, porušenia PD oznámiť aj zam-covi s prípadným krátením nároku na D podľa ZP a možnosťou okamžitého skončenia PP. To by ste mali mať definované v IP.
Lenka Štrbová
03.10.18,08:38
ked nemame v IP nic, tak veduci da oznamenie o A a moze aj porusenie pracovnej discipliny?
Tweety
03.10.18,08:40
Áno, samozrejme, že je to porušenie.