Anka Ha
03.10.18,11:09
Dobrý deň. Chcem požiadať Národný inšpektorát práce o oprávnenie na výchovu a vzdelávanie pre oblasti ochrany práce( činnosť na výchovu a vzdelávanie elektrotechnik, sam. elektrotechnik..,
Musím mať za sebou odborného zástupucu(revízneho technika) Zo zákona: ,,Odborný zástupca je k žiadateľovi o vydanie oprávnenia na výchovu a vzdelávanie v pracovnom pomere,, Potrebujem vydávať osvedčenia v priemere raz ročne, Otázka: Ako viem vyriešiť pracovno právny pomer, ako má vyzerať zmluva, dá sa to nejak zjednodušiť, keď to má byť iba raz, možno dvakrát v roku? Prosím vie mi niekto poradiť? ( Ja mám §23 aj lektorskú spôsobilosť).
ivka70
03.10.18,09:51
Podla mna odborny garant nemoze byt zamestnany len v case, kedy vydavas osvedcenia. Je to podmienka tvojho opravnenia, musi byt zamestnany cely cas tvojho podnikania..
Kedze musi byt v pracovno-pravnom pomere, musi mat pracovnu zmluvu minimalne na 1 hodinu tyzdenneho pracovneho casu.
veronikasad
03.10.18,12:03
Pokial mas v predmete podnikania cinnost, na ktorú sam nemas opravnenie, zodpovedny zástupca musi byt v pracovnom pomere pocas celého tvojho podnikania. Stačí pracovny pomer na kratší pracovný čas, napr. 5 hod.tyzdenne(1hod.denne)