Barbee
04.10.18,12:22
Vedel by mi niekto poradiť dobré stránky alebo aplikácie na učenie sa čínštiny? Mám level začiatočníka ale nezaškodilo by zopakovať si aj základy a hlavne sa zdokonaliť.
misoft
04.10.18,13:54
Hmmmm.... čínštinu..... učiť.... pusť dole schodmi prázdnu plechovicu a hneď máš čínštinu.
Ale vážne - stránky, aplikácie sú ti na prd, ak sa chceš čínštinu učiť. Na to potrebuješ LEKTORA, pretože ten vie opraviť správnu výslovnosť. Stačí len jednu intonáciu pozmeniť a hneď je to iný výraz.
Mimochodom - vieš koľko znakov používajú Číňania v bežnom písomnom styku a koľko znakov v skutočnosti existuje?
Barbee
05.10.18,01:36
Momentálne je to 13 mesiacov čo v Číne žijem a učím sa čínštinu. Ešte asi rok tu plánujem zostať ale potom budem musieť ísť späť do Európy.
Naučiť sa čítať pinyin netrvá vôbec dlho a podľa mňa to ani nejak ťažké nie je.
Mňa zaujíma spôsob akým by sa dalo učiť syntax a správne používanie slovíčok vo vete. Lebo mimochodom, čínština má veľmi veľa spôsobov tvorby viet a nie len zopár pravidiel tak, ako iné jazyky.
Na výslovnosť mám kamarátky číňanky s ktorými môžem volať ak potrebujem rady s výslovnosťou.
vicktor
05.10.18,06:29
Tak to mas z prvej ruky a my co nevieme ani ceknut sotva poradime.
misoft
05.10.18,09:50
Nuť - tak s nimi komunikuj častejšie... to je ešte lepšia škola, ako lektor a kurzy a učebnice....