Lurika
07.10.18,12:51
doposiaľ som využívala Omegu doma so súhlasom zamestnávateľa. Teraz som zamestnávateľa zmenila a potrebujem prepísať licenciu na nového zamestnávateľa
aby mi ostali údaje v účtovníctve. Má prosím niekto skúsenosť ako to urobiť ?
veronikasad
07.10.18,13:41
Napis to trochu zrozumitelnejsie, kto je je vlastnikom licencie...
ivka70
07.10.18,13:42
preco by ti mali ostat udaje v uctovnictve stareho zamestnavatela?
veronikasad
07.10.18,13:49
Mozno mala v PC ucto viacero firiem na licenciu od predch.zamestnavatela ..
ivka70
07.10.18,14:07
ak robila ucto viacerym firmam ako uctovnicka zamestnavatela a zmenila zamestnavatela, nema mat co ich udaje, kedze ucto im trobi jej zamestnavatel
ak to robila ako SZCO, tak nema mat co licenciu nejakeho zamestnavatela - tiez mi nie je jasne ako to mysli s tou licenciou a udajmi
ZahradnikAmater
07.10.18,19:04
Licencia je číslo. Treba kúpiť licenciu, vložiť nové číslo a bude Omega evidovaná na iný subjekt.

Ostatné o dátach, údajoch a tak sú len taľafatky bez dosahu na technické fungovanie programu.

Kto kúpi licenciu alebo poskytne nové číslo je z tohto pohľadu irelevantné.
veronikasad
07.10.18,19:57
Podstatný rozdiel je v cene. Je dosť velký rozdiel, či firma zaplatí za kúpu nového účtovného SW, alebo KROS povolí "presun" licencie na nového používatela. Aj "presun" je za poplatok, ale podstatne nižší. Toto asi nebude ten druhý prípad, môžeme len hádať, lebo zadávatelka údaje nedoplnila.
Lurika
08.10.18,09:43
písala som do Krosu, uvoľním jednú licenciu /starú / na Pc a prihlásim sa pod novým číslom, nového zamestnávateľa, tak ako písal ZáhradníkAmater