AlaNR
17.08.06,13:31
Nemáte niekto, prosím Vás, vzor žiadosti - návrhu na zápis do katastra nehnuteľností?

Potrebujem ho spraviť na základe dedičského konania, mám všetky potrebné doklady a údaje, ale neviem, presne ako to napísať.

Ďakujem vopred za pomoc!!!!
Marína
17.08.06,14:20
...............
AlaNR
18.08.06,05:22
Ďakujem veľmi, veľmi!

Ešte sa spýtam, v tom vzore je, že príloh by malo byť 5.
To tam len zostalo z pôvodného alebo tam fakt treba priložiť 5 kópií?
Marína
18.08.06,06:34
Ozaj nemáš za čo.
Prílohy - ostalo to z pôvodného. Ak je jeden predávajúci(darujúci) a predáváva(daruje )jednému predávajúcemu(darujúcemu), tak vtedy sa prikladajú 4 zmluvy. Ak je napr. jeden darujúci a 2 obdarovaní, tak sa prikladá 5x zmluva. T.z., že pre kataster sú 2 + toľko zmlúv, koľko je účastníkov konania. Tie po zápise Kataster odosiela všetkým účastníkom.
JanaSys
06.09.06,07:07
Marína, ďakujem - presne toto som potrebovala.
Rolipeli
04.06.07,13:27
...............
Zdravim Vas.
Ten návrh do katastra by sa mi zisiel.Tiez riesim podobný prípad.Ak by bolo mozno preposlat priamo na emailovu adresu na rolipeli@zmail.sk.
Nedokazem to stianut so stranky,asi nemam dostatocné prava.
Dakuje vopred.S pozdravom Roland
Rolipeli
04.06.07,13:31
Zdravim Vas.
Ten návrh do katastra by sa mi zisiel.Tiez riesim podobný prípad.Ak by bolo mozno preposlat priamo na emailovu adresu na rolipeli@zmail.sk.
Nedokazem to stianut so stranky,asi nemam dostatocné prava.
Dakuje vopred.S pozdravom Roland
1Zuzka1
27.04.10,07:19
Dobry den,
chcela by som vas poprost kto vie ake kolky potrebujem pri navrhu na zapis do katastra.
Velmi pekne Dakujem
Zuzana
Lubaba
27.04.10,07:21
Dobry den,
chcela by som vas poprost kto vie ake kolky potrebujem pri navrhu na zapis do katastra.
Velmi pekne Dakujem
Zuzana

66 €

Návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností – 66 €
Návrh na začatie konania o povolení v úrýchlenom vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností – 265,5 €
Stina
27.04.10,07:25
http://www.skgeodesy.sk/index.php?www=sp_detail&id=158&navigation_id=158 :
B) Platenie správnych poplatkov za podanie návrhu na vklad

Návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností sa spoplatňuje sumou 66 € vo forme kolkov.



Správa katastra vyberie poplatok vo výške 265,50 €, ak účastník konania pri doručení návrhu na vklad do katastra nehnuteľností žiada rozhodnúť o vklade urýchlene do 15 dní. Príplatok za urýchlené rozhodnutie je splatný v deň doručenia návrhu na vklad.

Ak sa konanie prerušilo, lehota 15 dní na vydanie rozhodnutia o vklade prestáva plynúť dňom vydania rozhodnutia o prerušení konania. Ak sa konanie zastavilo alebo návrh na vklad bol zamietnutý, poplatok sa nevracia. Ak správa katastra v skrátenom termíne o vklade práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností nerozhodne, vráti rozdiel medzi poplatkom zaplateným za urýchlené rozhodnutie o návrhu na vklad a poplatkom za návrh na začatie konania (265,50-66=199,50€).

Ak sú predmetom návrhu na vklad do katastra nehnuteľností právne vzťahy z viacerých druhov právnych úkonov, poplatok sa vyberie za každý právny úkon osobitne.

Od poplatku sú oslobodené obce a vyššie územné celky, ak návrh na začatie konania o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností podávajú v súvislosti s usporiadaním vlastníckych práv k pozemným komunikáciám a školám, ktoré prešli do ich pôsobnosti podľa osobitných predpisov. Od tohto poplatku sú oslobodení aj Slovenský pozemkový fond a správca lesných pozemkov vo vlastníctve štátu, ak ide o úkony spojené s konaním o pozemkových úpravách.
veruska
11.01.11,10:44
Ozaj nemáš za čo.
Prílohy - ostalo to z pôvodného. Ak je jeden predávajúci(darujúci) a predáváva(daruje )jednému predávajúcemu(darujúcemu), tak vtedy sa prikladajú 4 zmluvy. Ak je napr. jeden darujúci a 2 obdarovaní, tak sa prikladá 5x zmluva. T.z., že pre kataster sú 2 + toľko zmlúv, koľko je účastníkov konania. Tie po zápise Kataster odosiela všetkým účastníkom.
Ak je predávajúci 1 a kupujúci sú manželia, potom je príloh 5? Na každého z manželov sa berie 1 ks zmluvy alebo môže byť pre nich spoločný 1 ks zmluvy? Vopred ďakujem.
Mária27
11.01.11,19:21
Aktuálne znenie katastrálneho zákona:

§ 30
(5) Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v dvoch vyhotoveniach
Rubrika
15.08.11,06:05
V koľkých vyhotoveniach má byť Návrh na vklad do katastra? V dvoch?
Jeden pre katastrálny úrad a jeden pre mňa? Či vo viacerých vyhotoveniach?
Kolok sa dá kúpiť priamo na katastrálnom úrade?
Mila123
15.08.11,06:15
V koľkých vyhotoveniach má byť Návrh na vklad do katastra? V dvoch?
Jeden pre katastrálny úrad a jeden pre mňa? Či vo viacerých vyhotoveniach?
Kolok sa dá kúpiť priamo na katastrálnom úrade?
Nechávaš na katastri 2 vyhotovenia a kolky? u nás v KK sa dajú zakúpiť v kolkomate....a ak budeš mať vypísané tlačivo návrh o zamýšlanom...(nájdeš ho na web. stránke katastra, na ľavo ) budeš to mať o 15 € lacnejšie.....)
Rubrika
15.08.11,06:33
Nechávaš na katastri 2 vyhotovenia a kolky? u nás v KK sa dajú zakúpiť v kolkomate....a ak budeš mať vypísané tlačivo návrh o zamýšlanom...(nájdeš ho na web. stránke katastra, na ľavo ) budeš to mať o 15 € lacnejšie.....)

Áno, necháme na katastri darovaciu zmluvu aj návrh na vklad do katastra.
Nejedná sa o kataster v našom meste, ale na západnom Slovensku a tam neviem či majú kolkomat. Budem tam musieť zavolať či sa dajú kúpiť kolky priamo u nich. Ešte ma zaujíma v koľkých vyhotoveniach treba mať Návrh na vklad do katastra.
spiritt
18.10.11,14:58
Prosím ta ak mam už darovací zmluvu na ktorej je 5 darcov aj tak platím len 66€ za Návrh na vklad do katastra nehnuteľností
Mila123
18.10.11,15:02
Prosím ta ak mam už darovací zmluvu na ktorej je 5 darcov aj tak platím len 66€ za Návrh na vklad do katastra nehnuteľností
15 € si môžeš ušetriť, keď si vypíšeš a vytlačíš cez net link pripájam
https://www.katasterportal.sk/kapor/newNavrhNaVkladAction.do
danushka
18.10.11,15:04
Prosím ta ak mam už darovací zmluvu na ktorej je 5 darcov aj tak platím len 66€ za Návrh na vklad do katastra nehnuteľností
Áno, keď neurýchľuješ vklad, tak 66,-€. Je úplne jedno, koľko darujúcich je v zmluve.
Ale vieš urobiť zamýšľaný vklad na stránke katasterportálu a bude to o 15,-€ lacnejšie, tak ako už vyššie bolo spomínané.
spiritt
18.10.11,15:09
Keď kliknem na darovací zmluvu tak mi to dá možnosti len : zmluvy o zriadení alebo zrušení vecného bremena alebo zmluvy o zriadení alebo zrušení predkupného práva , ale ani jedno ne ni to čo chcem
GabiZ
18.10.11,15:12
Tých 5 darcov sú spoluvlastníci daru, ktorý chcú darovať?
spiritt
18.10.11,15:13
Tých 5 darcov sú spoluvlastníci daru, ktorý chcú darovať?


áno a ja som jeden z dalšich
Mila123
18.10.11,15:14
Keď kliknem na darovací zmluvu tak mi to dá možnosti len : zmluvy o zriadení alebo zrušení vecného bremena alebo zmluvy o zriadení alebo zrušení predkupného práva , ale ani jedno ne ni to čo chcem
ak nevyznačíš nič,(resp. iba dar. zmluvu) púšťa ťa ďalej.....
GabiZ
18.10.11,15:14
Pýtala som sa preto, že je podstatné vedieť, či ide o jeden právny úkon. V tom prípade stačí jedna zmluva a teda jeden poplatok vo výške 66 €.
spiritt
18.10.11,15:31
15 € si môžeš ušetriť, keď si vypíšeš a vytlačíš cez net link pripájam
https://www.katasterportal.sk/kapor/newNavrhNaVkladAction.do Keď si toto spravím čoďalej s tim urobiť ?
Mila123
18.10.11,15:33
Keď si toto spravím čoďalej s tim urobiť ?
na pravo máš ikony....buď pridávaš zadaním alebo výberom.....t.j. zadávaš ručne alebo z údajov katastra vyberáš....
GabiZ
18.10.11,15:38
Keď si toto spravím čoďalej s tim urobiť ?

Ak sa pýtaš, čo urobiť po zadaní v elektronickej podobe, tak:
Návrh na vklad je potrebné podať do 90 dní od doručenia tohto oznámenia. Návrh na vklad sa podáva písomne a obsahuje:


meno, priezvisko a miesto trvalého pobytu účastníka konania, ak ide o fyzickú osobu,
obchodné meno, názov a sídlo účastníka konania, ak ide o právnickú osobu,
označenie správy katastra, ktorej je návrh adresovaný,
označenie právneho úkonu, na ktorého základe má vzniknúť, zmeniť sa alebo zaniknúť právo k nehnuteľnosti (ak sú predmetom návrhu na vklad právne vzťahy z viacerých právnych úkonov, označia sa všetky právne úkony)
kolok

Návrh na vklad si vyhotovte v 2 exemplároch a pri osobnom podaní si nechajte jeden z nich potvrdiť.

Prílohou k návrhu na vklad jezmluva, na ktorej základe má byť právo k nehnuteľnosti zapísané do katastra, v dvoch vyhotoveniach. Okrem toho je k návrhu potrebné priložiť aj ďalšie predpísané prílohy (napr. prípadnú dohodu o splnomocnení s úradne osvedčeným podpisom splnomocniteľa) a pridajte aj kópiu vytlačeného zamýšľaného návrhu na vklad.
Mila123
18.10.11,15:38
jednoduchšie je asi vybrať podľa čísla listu vlastníctva......a ak by tam bolo napr. zapísaných viac pozemkov, či nehnuteľnosti, označ iba tie kt. sa prevod týka....
spiritt
18.10.11,15:40
na pravo máš ikony....buď pridávaš zadaním alebo výberom.....t.j. zadávaš ručne alebo z údajov katastra vyberáš....
Mam tam už vybratých ľudí ale keď ich označím vypíše že chyba a že rodne číslo je Povine a takéto ale ako to doplním do tej tabuľky ?
Mila123
18.10.11,15:42
jasne....
bjuty smis
21.10.11,10:36
nemáte náhodou niekto vzor zmluvy o zriadení vecného bremena na dožietie ? na nete so našiel iba na právo prechodu....dakujem
nelly78
05.02.12,12:47
Dobry den. chcela by som vas poprosit o taku vec. som rozvedena a teraz si vybavujem na katasry prepis bytu na moje meno. doteraz bol byt pisany na exmanzela. potrebvala by som ako by to malo vyzerat. ak by to bolo mozne preposlite mi to na mailovu adresu: nelly78@azet.sk. dakujem
danushka
05.02.12,13:45
Dobry den. chcela by som vas poprosit o taku vec. som rozvedena a teraz si vybavujem na katasry prepis bytu na moje meno. doteraz bol byt pisany na exmanzela. potrebvala by som ako by to malo vyzerat. ak by to bolo mozne preposlite mi to na mailovu adresu: nelly78@azet.sk. dakujem
Nelly, musíš povedať, ako ste ten byt nadobudli, či v BSM, alebo to bol byt v jeho výlučnom vlastníctve pred sobášom a ďalej by si mala povedať, či je to Vaša vzájomná dohoda, resp. či je to odplatná záležitosť.
Pochybujem, že Ti niekto pošle presne na Teba šitú zmluvu, dohodu atď. Tu si môžeš pýtať akurát radu a následne si dáš takúto zmluvu vypracovať u niekoho, čo pripravuje priechodné zmluvy pre kataster všetky náležitosti spĺňajúce.