Marek9292
07.10.18,18:43
Ahojte, uvažujem, že by som začal fungovať ako vodič prostredníctvom služby TAXIFY.

Robím si teda prieskum ohľadom fungovania tejto spoločnosti na Slovensku. Nie je mi však celkom jasné, ako to funguje v oblasti zdaňovania zo strany vodiča, nakoľko som na internete nenašiel žiadne oficiálne vyjadrenie k tejto veci.

Vedel by mi prosím niekto upresniť ako to teda funguje v oblasti zdanenia príjmu?

Aké by som mal povinnosti ako vodič voči štátu?

Ďakujem za každú vecnú radu. :)
veronikasad
07.10.18,16:54
Na akom princípe táto služba funguje ? Budeš mať živnostenské oprávnenie, alebo budeš zamestnancom inej firmy ?
Marek9292
07.10.18,20:26
Budem zamestnancom inej firmy, Taxify by som chcel využívať na privyrobenie.
veronikasad
07.10.18,20:30
pýtala som sa na taxity, či tam budeš fungovať ako zamestnanec alebo budeš mať živnosť ?
Katy a R
07.10.18,20:48
V prvom rade si musíš ujasniť, že či budeš u nich zamestnaný, alebo budeš vlastne "podnikať". lebo sa nedá odpovedať na takúto otázku.
len predpokladám, že budeš SZČO (nejakú províziu im budeš odvádzať?) - v takom prípade máš všetky povinnosti ako ostatné SZČO a riešiš si všetko sám :
- voči DU - registrácia, daňové priznanie (už všetko elektronicky)
- ZP - prihláška, zatiaľ nulové preddavky ( pretože máš súbeh so zamestnaním), potom doplatíš podľa príjmu, neskôr ti určí ZP preddavky
- SP - zatiaľ neriešiš až neskôr po podaní DP
Ak by si pre nich pracoval ako zamestnanec - tak nemusíš osobitne nič riešiť.