cmelko
08.10.18,10:36
Dobrý deň,
naša stavebná firma získala zákazku v Nemecku. Takže tu sa nakupoval material a aj služby (na bločkoch vyčíslená DPH v Nemecku). Faktúry a bločky, na ktorých je takto uplatnená DPH sa u nás nahadzujú bez vyčíslenia DPH(celkovou sumou) - aby nedošlo k dvojitému zdaneniu. Je to tak? alebo nám niekto poradí? Ďakujeme
Mila123
08.10.18,10:38
zákazka je na stavbe v DE?
cmelko
08.10.18,11:01
áno
martinez
10.10.18,12:13
no, treba si zistit, od akej vysky sa v Nemecku vracia DPH... ak ten limit prekrocite, mozete poziadat o vratenie Nemeckej DPH (jej vratenie zauctujete na 648).... ak limit prekrocite a teda vznikne Vam narok na vratenie DPH a Vy o jej vratenie nepoziadate, nemecka DPH vo Vasom uctovnictve je nedanovy naklad.. vid §19,3,k,4 zakona o dani z prijmov. Zaroven si treba zistit, ci Vam nevznika povinnost registracie na DPH v Nemecku...
cmelko
11.10.18,05:51
teda zatiaľ ak je napr. základ 9,48€ a dph 1,80€ tak celú sumu t.j.11,28€ dávam do nákladov alebo do ceny materiálu,?
martinez
11.10.18,09:19
ano, ak sa nakupuje material, tak ta DPH ide do ceny materialu...
Kája.
17.10.18,07:37
Pre koho vykonávate stavbu v DE?
cmelko
17.10.18,11:13
pre nemeckú firmu