Qwantin
08.10.18,14:22
Neviem, čo sa mohlo stať, keďže nie som krajčírka, nerozumiem tomu. Šila som na ňom celkom v pohode, až jedného dňa som chcela skúsiť aké rôzné stehy sa na tomto dajú šiť. Keď som prepínala rôzne stehy zistila som, že mi začal tento stroj šiť opačne. čiže podávanie látky má ísť správne z predu do zadu, on šije opačne zo zadu do predu. Skúsila som to všetko steh po stehu poprepínať, ale nič nepomohlo. Nikde nevidím nič čo by sa dalo ešte prepnúť, bola by som rada ak máte niekto s tým skúsenosti aby ste mi poradili.
misoft
08.10.18,14:09
Toyota E&R Classic - a ktorý model? Je ich viacej!
Ale! Pokiaľ je to tzv. elektronický šijací stroj, skús vytiahnuť ho zo siete a znova zapojiť. Možno sa to vyresetuje.
sosak
08.10.18,16:57
Na strane 6, resp.2 v manuáli Dôležité časti stroja je páčka spätného chodu. Prehoď ju do inej polohy a stroj bude šiť normálne.
http://www.mos-ce.sk/KPN_NT_CA-Czech.pdf
misoft
08.10.18,19:22
Tie páčky spätného chodu (šitia) nie sú aretované, takže po uvoľnení sa vrátia do normálnej polohy. Strana 10 uvedeného návodu!!
"Šijete uvedeným stehem. Po zmáčknutí páčky zpětného chodu bude šít stroj obráceným směrem a to tak dlouho, dokud budete držet páčku zmáčknutou"
Qwantin
09.10.18,09:21
Je to model NT22 skúšala som tú páčku spätného chodu stále šije dozadu aj keď ju počas šitia držím
korela
09.10.18,09:57
Prehodená fáza?
misoft
09.10.18,11:56
Pochybujem.... nie je to trojfázový motor, tam prehodenie fázy spôsobí opačný chod. V šijacom stroji je klasický 1-fárový motor, prehodenie nemá vplyv. U JS zmena polarity zmení smer chodu, u SS nie.

Mám skôr podozrenie práve na tú páčku, ostala "visieť" v polohe pre spätný chod - to je v niektorých prípadoch mechanická chyba.
sosak
09.10.18,12:15
Ešte ma napadlo, či nemáš opačne prehodený konektor z pedála do šijacieho stroja. Mali byť na ňom výstupky ktoré bránia opačnému zapojeniu, ale keď sa použije väčšia sila, tak sa môže podariť zatlačiť. Takže skontrolovať zapojenie pedálu do šijacieho stroja.