oZ1
08.10.18,19:33
Zdravím, kúpil som používaný PC Intel i5-3570 3,4GHz Ram: 8GB Grafická karta: Nvidia Geforce GTX 780 Super JETstream 3GB Zdroj: be quiet! System Power 8 400W ssd: 120GB HDD: 1TB Základná doska: Gigabyte ga-z77-d3h Dva mesiace som na ňom fungoval, viacmenej som hral hry (Dota 2, NFS Payback, Mafia 2) Všetko fungovalo na pekných detailoch bez nejakého sekania. Včera sa mi stalo (tri dni nebol zapnutý), že pri hraní mi preblikol pár krát monitor na rôzne farby, potom napísalo NO SIGNAL. Musel som spraviť tvrdý reset PC a ďalej fungoval 5min pri hraní, a zase to isté. Skúsil som test FURMARK, ako som ho spustil PC zase vyhodil len NO SIGNAL a odvtedy neviem ani spustiť windows na tej grafickej karte (bios spustí). Keď ju vytiahnem a zapojím HDMI na internú, tak funguje všetko. Nič sa neprehrieva, všetky ventilátory fungujú. Všetko je čisté, nezaprášené. Windows 8.1 preinštalovaný, keď nešiel spustiť. Myslíte, že by sa mohol poškodiť zdroj a znížiť svoj výkon? Alebo bude problém v grafickej karte? Poprípade niekde inde.
misoft
08.10.18,19:12
Dve možnosti problému:
A) Grafika v háji - vyskúšať u niekoho tú grafiku, prípadne u seba vyskúšať inú grafiku.
B) Zdroj - už sa nepredáva, je starší, pozrieť,či nie sú nafúknuté kondenzátory. Tých 400W je LTT (len tak tak)- skôr by to chcelo 450W.
Chobot
09.10.18,09:21
Ja to skôr tipujem na zdroj - nestíha zásobovať šťavou tú grafiku. Teda zdroj nemusí byť pokazený, ale slabý na tú kartu. Skús dať silnejší zdroj.
oZ1
09.10.18,10:00
Ja som si to tiez myslel, ale fungovalo to 2 mesiace a odrazu prestalo. A na stranke be quiet! mi vypocitalo zdroj na 350w cca. Pozriem tie kondenzatory, ak bude v poriadku dam skontrolovat graficku a napisem.
Dik zatial
misoft
09.10.18,11:45
To je len orientačný výpočet. Nie sú tam prípadné mechaniky (tiež potrebujú napájanie), ventilátory na CPU, GPU, doska tiež potrebuje napájanie. A pri záťaži niečo riadne stúpne. Tvoj CPU tam dokonca v zozname ani nie je. Ten sám má TDP 77W a 350W+77W = 427W!!!
oZ1
09.10.18,11:55
Aha, len ma stale trapi, ze preco to islo doteraz.
Aky zdroj by ste mi odporucili? Aj nejaka kvalita, aj prijatelna cena?
Chobot
09.10.18,13:45
Nepotrebuješ nič špeciálne, hlavne aby malo dostatočný výkon - tak 500 - 600 W aj s rezervou.
oZ1
09.10.18,16:03
Tak som sa do toho dnes pustil. Bude to pravdepodobne tým zdrojom ako hovoríte. Meral som zdroj na konektory napájania periférii. Pri zapojenej externej grafickej namerané 11,94V. bez ext. grafickej 12,01V a po zapnutí PC do windowsu 12,03. Zdroj nemá nafúknuté kondenzátory.
Otázky:
1.Keď sa zdroj preťaží, nemal by sa vypnúť, odpojiť na cca 30sek, zapojiť späť a až potom opäť naštartuje? ..........
2. Odpojil som dva ventilátory, CD mechaniku, čítačku kariet, jeden HDD, ako to že napätie vôbec nestúplo? .....
3.Akú značku zdroja mi odporučíte?

Jediné vysvetlenie mám ktomu také, že som kúpil PC podtaktovaný. 3 dni bol PC vypnutý a batéria na biose to už pravdepodobne zasebou, tak sa bios obnovil do základných nastavení a teraz niejde nič. Iné ma asi nenapadá.
oZ1
11.10.18,14:44
Po výmene zdroja, Fortron Hyper 500W. Stále ten istý problém. Bios spustím, aj opravu windows napríklad. Ale windows nie.
Chobot
11.10.18,14:49
A nebude to softvérová chyba? Máš správne nainštalovaný Windows?
oZ1
11.10.18,14:52
Mám windows 8 momentálne. Komplet nanovo inštalovaný. Skôr si myslím či nieje niekde v biose zlé nastavenie napríklad. Momentálne je všetko default....
misoft
11.10.18,15:05
Pri defaulte by malo nabehnúť. Takže to rub postupne, odpojiť všetko a postupne zapájať jednotlivé komponenty, začneš len s HDD, bude hlásiť chybu RAM, pridáš jednu RAM (ak má dve, postupne pridávaš), pripojíš ďalší komponent... Takto odskúšaš všetko, až dôjdeš do okamihu, keď to nenabehne a budeš vedieť, čo to spôsobuje.
Podobne budeš pracovať s BIOSom - postupne meniť hodnoty po jednom kroku.
Je to piplačka, ale na chybu sa príde.
oZ1
11.10.18,19:56
Môj dnešný postup. Cez integrovanú grafickú som v núdzovom režime zmazal ovládaće cez DDU. Hneď som pripojil externú kartu. systém nabehol a po aktualizácii ovládačov zase umrel. Postup som zopakoval, pustil PC nastavil najvyššie rozlíšenie, pustil hru a fungovalo. Nakoniec som si všimol, že na obrazovke sú jemné vodorovné čiary. nainštaloval som ovládač a zase všetko umrelo. Po dlhom hladaní som našiel článok, že tá grafická je K.O. Tak som sa rozhodol ju upiecť v trúbe, 180°C ... 15 minút. a karta je upečená a nefunkčná :D .... po pripojení nereaguje, ale ventilátory idú všetky.

Tak vám ďakujem chalani za konzultácie, na chybu sme prišli.