Kristina27
09.10.18,12:48
Firma si objednala z ČR materiál aj s montážou (nejaké kryty na auto), FA je správne bez DPH - "daň odvede zákazník" (obe strany sú platitelia DPH), do ktorého riadku DP k DPH to pôjde, ide o nadobudnutie tovaru r. 07 a 08 alebo r. 09 a 10? Konateľ bol s autom v ČR a tam mu to všetko do auta aj namontovali.
jakubzemko
13.10.18,18:23
V tom prípade je FA nesprávne bez DPH :) ČR mal fakturovať s českou DPH - jedine, že by mali nejaký špeciálny zákon o DPH v ČR, čo teda v tomto prípade nepredpokladám.
ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, miestom dodania je miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný,

Inak povedané:
Nejde o nadobudnutie tovaru v tuzemsku na riadku 7 a 8 a nejde ani o dodanie na riadku 9 a 10.
Kristina27
14.10.18,15:36
Ďakujem, no čo teraz, ak mi napr. FA neprerobia? Ide o cca 3000 eur bez DPH.
jakubzemko
14.10.18,17:33
Neviem. Tak ak ju neprerobia a vy to nahlasite českej finančnej správe, tak dostanú pokutu. Myslim si, že si veľmi rýchlo rozmyslia prerobenie faktúry ešte pred tým, ako to nahlásite. Ak nie volajte na call centrum českej fs, nech vám povedia, čo máte robiť... a komunikaciu s dodavatelom by som viedol pisomne, aby som mal dokaz, ze som ho na to upozornil.