sisa1976
09.10.18,13:37
chcela by som zrušiť pre mňa nevýhodnú PRIMABANKU, poradíte mi prosím aká banka je výhodná? som matka troch detí a som zamestnaná, ďakujem za pomoc.
misoft
09.10.18,11:47
vicktor
09.10.18,12:07
Na zaciatku si nevedela ze je nevyhodna?
Existuju banky, ktore su zadarmo pri splneni roznych podmienok.
Napr. mBank ma BU aj sporiaci zadarmo, ale ak chces vyberat z bankomatu, tak aspon 70 eur, inak poplatok. Zo sporiaceho uctu iba raz za meniac, inak poplatok.
Unicreditka mala akciu ze 8 rokov prevody, karta a vybery z bankomatov po celom svete zadarmo, neviem ci este stale akcia pokracuje. Za opytanie nic nedas.
Myslim ze aj FIO je zadarmo, ale najst pobocku nie je jednoduche.
Existuje cosi ako bankovy eticky kodex. Ked si najdes novu banku, pomozu ti s "prestahovanim" uctu a platieb zo starej do novej.
https://www.financnykompas.sk/clanok/eticky-kodex-bank-ochrana-spotrebitela

Dodatocne som klikol na misoftov tip a na prvom mieste mi vybehla SLSP, kde som ucet zrusil pred rokom, pretoze ma stal 3,50 a kedze to bol uz vybehovy 10 rocny produkt, chceli mi odpojit internet banking, resp. ponechat za dalsie euro!? Pracovnicka mi neponukla zmenu na bezpoplatkovy, asi vtedy neexistoval.
sisa1976
09.10.18,12:23
veľmi krásne ďakujem za odpoveď,veľmi si ju vážim. ešte krátke info, keď som si zakladala prvý účet tak to bolo v LUBE, potom sa zmenili na volksbank, potom sberbanka a potom prišla táto nevýhodná PRIMABANKA, menia si zmluvy za pochodu , dávajú zmluvné pokuty pritom s nimi žiadnu zmluvu nemám.
vicktor
09.10.18,12:29
Ale mas, ta prva zmluva stale plati, ale nehovor mi ze LUBA bola na zaciatku zadarmo.
Ked banka meni Obchodne podmienky alebo Cennik, musia to oznamit 2 mesiace vopred. Ak vymyslia nieco pre teba nevyhodne, pocas 2 mesiacov mozes od nich odist bez postihu.
Harvat
09.10.18,12:39
Unikredit zadarmo ak na ucet pride mesacne 400 €, mBank podmienka platby kartou 70 € mesacne, FIO zadarmo
vicktor
09.10.18,12:46
Na mBank platby 70e mesacne som zabudol. Mne staci 50e s kreditkou. Este chcu 500e prijmy na ucet.
sisa1976
09.10.18,14:06
no veď to, že zmenili obchodné podmienky a nedali mi vedieť , len mi hneď naparili pokutu za porušenie zmluvných podmienok, 15 eur, pretože som prekročila limit o 2,58 eur, pritom som mala schválené debetný limit 500 eur bez poplatku. kedy mi tá PRIMABANKA zrušila debet to netuším, nijako ma neinformovali. len mi víťazoslávne dnes pri okienku oznámili, že menili zmluvné podmienky a debet už nemám nárok.
Dáša_
09.10.18,14:32
ja som už pred rokmi od prima banky prešla do fio. Pobočiek je málo, ale na zriadenie som si našla, inak som ju zatiaľ nepotrebovala.. Len teda, ak často vyberáš hotovosť z účtu, tak to nie je dobré, lebo zadarmo máš iba jeden výber hotovosti v mesiaci v ktoromkoľvek bankomate.
Harvat
09.10.18,14:57
vicktor (Dnes 14:46) Na mBank platby 70e mesacne. Este chcu 500e prijmy na ucet.
-------------------------------------------------------------------
mBank nechce ziadnych 500 € na ucet
misoft
09.10.18,15:06
Poznámočka sisa1976: poprosím, neudávaj klamlivé údaje. Prima Banka bola predtým DEXIA a nie Sberbanka!!!!! Takže si medzi sebou NEMOHLI meniť zmluvy. A ako bolo napísané, pôvodné zmluvy platili i po zmene banky, pokiaľ sa menili podmienky, posielali vopred informácie, aby klient mohol sa podľa svojho zariadiť. Ak si nereagovala a sedela so založenými rukami - tak tu NEVYPLAKÁVAJ!
sisa1976
09.10.18,15:28
bola som v sberbanke a prima banka ju prebrala minulí rok. lebo sberbanka na slovensku končila, veď aj priestory im ostali po sberbanke v Nitre na Fraňa Mojtu. veď asi viem
sisa1976
09.10.18,15:35
ešte info od 1. 8. 2017 - Sberbank Slovensko sa zlúčila s Prima bankou Slovensko vygúgli si to prosím
sisa1976
09.10.18,15:38
chcem aj ja odtiaľ odísť , lebo sú tam fakt dosť arogantní ľudia, aj dcéru - študentku opláchli o 20 eur a manžel tam zrušil všetky tri účty čo tam mal ešte vlani, mala som aj ja rýchlejšie konať.
Harvat
09.10.18,16:42
Dexia sa zmenila na Primabanku Sberbank sa potom zlucila s Primabankou
frederyka
09.10.18,19:31
misoft
09.10.18,19:43
sisa - je rozdiel zmeniť sa (teda zmeniť obchodný názov) a zlúčiť sa, väčšinová preberá menšinovú so všetkými jej záväzkami a klientami. Takže stále tvrdím - Sberbanka sa NEZMENILA na Prima Banku, ale sa zlúčila (resp. bola odkúpená) Prima Bankou.
https://www.primabanka.sk/aktuality/sberbank-slovensko-sa-zluci-s-prima-bankou-slovensko-dna-1-8-2017-431
"Klienti Sberbank Slovensko budú môcť aj po právnom zlúčení využívať svoje štandardné produkty a služby tak, ako doteraz. Postupne navyše získajú prístup k ešte výhodnejším produktom a službám Prima banky a k dispozícii budú mať tiež jej širokú pobočkovú a bankomatovú sieť."

Obchodne sa tomu vraví fúzia....
bodliak
10.10.18,04:21
Misoft, zase diskutuješ za každú cenu ?
misoft
10.10.18,05:03
Uvádzam na pravú mieru....
bodliak
10.10.18,05:13
Sisa, chapem, aj ja som mal ucet v LuBa a vydrzal som vsetky zmeny, aj na Sberbank, az Prima ma donutila konat a hladat alternativu.
To, co som mal povodne v LuBa, mam teraz vo FIO ( 100 % spokojny nie som), ale vyuzivam este 2 ine banky, teda kym ich mam zadarmo... Najviac mi chyba Zuno.
vicktor
10.10.18,06:58
Mne Zuno nechyba - niekolko trvalakov mi neodoslalo z dovodu resp. s vyhovorkou ze "nemate na ucte peniaze", ale nebola to pravda.
Stalo sa to dokonca aj pri jednorazovej platbe.
V inych bankach nikdy.
buchač
10.10.18,07:03
Včera 14:07vicktor
Existuju banky, ktore su zadarmo pri splneni roznych podmienok.
Napr. mBank ma BU aj sporiaci zadarmo, ale ak chces vyberat z bankomatu, tak aspon 70 eur, inak poplatok. Zo sporiaceho uctu iba raz za meniac, inak poplatok.
.....
Dodatocne som klikol na misoftov tip a na prvom mieste mi vybehla SLSP, kde som ucet zrusil pred rokom, pretoze ma stal 3,50 a kedze to bol uz vybehovy 10 rocny produkt, chceli mi odpojit internet banking, resp. ponechat za dalsie euro!?
====================
Díky za takéto podmienky....že beriem love, tak ma ešte vypália.
Ale hlavne, že mám vedenie účtu zadarmiko...
..................

To SLSP ?
Každý íčuje, že je tam poplatok za vedenie účtu.
No ako iné banky, aj SLSP má vedenie zadarmo, pokiaľ sa splnia určité podmienky.
SLSP dokonca za využívanie účtu a iné onačiny tzv. odmeňuje...ide o smiešne drobné, ale ide o princíp.

Sorry, ale mať účet v banke, ktorá má pár pobočiek ?
Neviem, ako iní, ale ja vybavujem veci po starom - osobne.
vicktor
10.10.18,07:04
misoft, z praktickeho hladiska odist od Primy je ten rozdiel nepodstatny.
LuBa zacala oproti Manderlaku (uz ani nepamatam ako sa volala ludova jedalen - Tempo?). Potom zmenili napisy na Volksbank, potom ich zmenili na Sberbank a napokon na Primu.
Hovori sa zivot je zmena, nie fuzia. :D
KoxXxo
10.10.18,09:45
mBank
mona091
10.10.18,10:11
fio - IB + platby kartou + nejake vybery z bankomatov = bez poplatkov
privat banka - IB + platby kartou + nejake vybery z presne urcenych bankomatov = bez poplatkov
unicredit = uz spomenute
m bank = uz spomenute
tatra banka = vyuzivanie aplikacii, vyuzitie vkladovych alebo uverovych produktov v stanovenej vyske = bez poplatkov