jefrey.mayer
10.10.18,19:04
Chcel by som sa poradit ohladom hnednutie/zmeny farby tuji, vidte fotografie, vsimol som si take 3 rozne typy usychania:
1. vetvicky, ktore idu akokeby do hnedo-oranzova sa dostavaju zvnutra na povrch a objavili sa prakticky behom niekolkych dni,
2. Na niektorych tujkach su aj konariky, ktore postupne stratili farbu zo sytej zelenej, na slabucko zelenu az miernej zelenej, co na foto vyzera takmer akoby obeleli
3. Niektore vyhonky (nie cele konare) maju tak trosku do cierna/antracitu farbu.

Inak su tuje relativne v dobrom stave, ale stane sa, ze behom niekolkych dni uplne zhnedne cely konar.
Tuje boli pravidelne zalievane, cca raz za mesiac maly horku sol v tekutej forme ako zalievku.
Na konarikoch som si nevsimol dierky, ze by to bolo sposobene hmyzom, ktory by pozieral drevnu hmotu, teda ziadne chodbicky. Pocas tohto leta bolo na tujkach velke mnozstvo pavucin, no snazil som sa ich odstranovat.

Myslite, ze by mohlo ist o hubovite ochorenia? Alebo nieco ine, kedze tam vidim 3 rozne druhy hnednutia?
Ako ich zachranit?
Dakujem za kazdy podnetny prispevok.
misoft
10.10.18,17:15