twetty89
11.10.18,05:56
Dobrý deň prosím vás chcela by som sa spýtať či sa započítava aj PN do 270 dní nemocenského poistenia. Som na PN 5,5mesiaca od 18. Teho uz nastupujem do prace. No budemi končiť zmluva ak mi ju zamestnávateľ nepredĺži som v ochrannej lehote? Ďakujem
karka
11.10.18,04:12
Ano.
Tweety
11.10.18,04:43
Ak máš PP na dobu určitú, PP ( ak nebude predlžený) skončí dátumom doby určitej. V OD pred vŷpoveďou zo strany zam-ľa by si bola, ak by si bola DPN počas doby neurčitej. Tu ale neide o výpoveď. Poćas DPN trvá poistenie. Ak myslíš OL po skončení PP, tá je 7 dní. U tehotnej 8 mesiacov.
karka
11.10.18,05:35
Pyta sa na ochrannu lehotu ne dobu.
Skončením pracovného pomeru začína plynúť tehotnej žene osemmesačná ochranná lehota. Nárok na materské vznikne, ak ochranná lehota trvala ku dňu začiatku šiesteho týždňa pred očakávaným dňom pôrodu určeným lekárom (34. týždeň tehotenstva) alebo skutočným dňom pôrodu.
Tweety
11.10.18,05:45
A kde píše, že je tehotná?
karka
11.10.18,05:51
Ano pardon ešte može byť OL pre PN.Ochranná lehota je spravidla 7 sedem dní po zániku nemocenského poistenia. V prípade, ak nemocenské poistenie trvalo menej ako 7 sedem dní, ochranná lehota je toľko dní, koľko trvalo nemocenské poistenie.
Len ked sa pýtala na 270 dní som to nejak vydedukovala.... ;-)