nataja
12.10.18,11:14
Dobrý deň,

chcela by som vás poprosiť o radu ohľadne podávania daňového priznania za rok 2018. Som študentka doktorandského štúdia, teda poberám štipendium a viem, že na tento príjem daňové priznanie podávať nemusím. V roku 2018 však mám dohodu o pracovnej činnosti - pravidelný príjem (neuplatňujem nezdaniteľnú časť základu dane) a tiež pracujem na polovičný pracovný pomer v inej firme (uplatňujem nezdaniteľnú časť základu dane). Keďže mám dvoch rôznych zamestnávateľov predpokladám, že daňové priznanie z oboch príjmov si na jedno tlačivo musím vyplniť sama. Poradíte mi prosím ako?

Ďakujem :)
ivka70
12.10.18,09:18
Zoberies si tlacivo danoveho priznania typu A za rok 2018 (bude k dispozicii niekedy v januri 2019 na stranke financnej spravy), budes citat k nemu poucenie a podla toho a 2 potvrdeni, ktore budes mat od zamestnavatelov, to vyplnis.

Napr. tu je navod k tomu za rok 2017, ak si chces pozriet:
https://www.podnikajte.sk/dane-a-uctovnictvo/c/3487/category/dan-z-prijmov/article/ako-vyplnit-danove-priznanie-2017.xhtml
Tweety
12.10.18,09:20
V termíne do 15.2.2019 môžeš požiadať zam-ľa o RZD, doložíš iný príjem zo ZČ a podávať DP už netreba. Ale ak nepožiadaš, a prímy budú vyššie ako 1915,01, musíš z nich podať DP.