eiv
12.10.18,13:51
Dobry den,
prosim vas, prvy krat vyplnam vseobecne podanie a po jeho vyplneni online nevidim moznost odoslat.
(prehliadac Safari aj Chrome). Dohodu s DU mam hotovu, som prihlasena.
Dakujem pekne za pomoc :)
Žabinka
12.10.18,11:59
vľavo, Podať EZ-ou..
eiv
12.10.18,12:14
vlavo nevidim nic, ziadne EZ-ou tam nie je.
Žabinka
12.10.18,12:17
tak nie si prihlásená, alebo nie si správne prihlásená..
eiv
12.10.18,12:20
musim sa prihlasit cez citacku? nestaci pomocou ID pridelenym na urade v tej dohode? dakujem, uz som zufala...
Žabinka
12.10.18,12:25
stránka FS, vpravo hore prihlásiť, nové okno prihlásiť Identifikátor a heslo, až potom si nájdeš formulár, vyplníš, odošleš EZ-ou.. postupovala si takto?
eiv
12.10.18,12:32
ano ale ten formular som ani neviem ako nasla, teraz spatne ho uz neviem najst. vies mi prosim napisat cestu? proste nikde tam nevidim to Vseobecne podanie, vdaka
eiv
12.10.18,12:35
a ten formular ktory som nasla je oranzovy, nie zeleny..
Žabinka
12.10.18,12:37
veď píšem že to nemáš dobre..
FS-prihlásenie Identifikátor a heslo- Katalóg formulárov-v tabuľke Správa daní- Podanie pre FS - Správa daní - Všeobecné podanie pre Finančnú správu Slovenskej republiky - Všeobecné podanie*- Správa daní
Žabinka
12.10.18,12:41
doplnila som obrázok..
eiv
12.10.18,12:45
robim to teraz tak, ale ked nastavim v tabulke Podanie pre FS - sprava dani, tak mi to dalej nic neponuka..
eiv
12.10.18,12:47
mam to :) dakujem velmi pekne!!!!
Žabinka
12.10.18,12:53
tak fajn..
Free-Soul
14.01.19,10:42
tiež som s tým pár dní zápasil, dokonca som bol aj na daňovom úrade s tým, že tam to políčko "poslať ez-ou" nemám. Po párminútovej diskusii typu "nemám to tam", "musí to tam byť", "tak mi to ukážte", "nemôžem, nie som na to školený" a podobne...pracovník mi tvrdil, že on tam ešte nebol prihlásený a nevie ako to tam vyzerá, ale že to tam musí byť...:rolleyes:


Aj keď máte pridelené ID a máte podpísanú dohodu o el. komunikácii s fin. správou, niekedy sa nestačí len prihlásiť a vyplniť formulár. Mne pomohlo, keď som po prihlásení ešte vybral daňový subjekt - TREBA KLIKNÚŤ NA SVOJE ID ALEBO MENO V PRAVO HORE A VYBRAŤ SVOJE MENO ALEBO ID AKO DAŇOVÝ SUBJEKT. Po tom sa problém vyrieši.

Niekomu problém vyrieši aj to, ŽE POUŽIJE INÝ PREHLIADAČ - viď vyššie.

Možno mám problém s chápavosťou, ale príde mi nezmyselné vyberať daňový subjekt, keď tam mám iba jeden. Nebolo mi poradené na DÚ, Taxana nefunguje a infolinky sú celý deň obsadené (príde mi to ako tie súťaže typu "koľko je 2+2" ak uhádnete, vyhráte 400€ a ľudia čakajú na linkách)
Snáď to niekomu pomôže:)
Žabinka
14.01.19,11:38
a ako by na finančnej správe vedeli identifikovať tvoje podanie bez prihlásenia sa na portál???
.....Možno mám problém s chápavosťou, ale príde mi nezmyselné vyberať daňový subjekt, keď tam mám iba jeden.... moja otázka je, kde máš iba jeden? a keby si podával dáky dokument z iného pc, tam nebudeš mať žiadny daňový subjekt, musíš sa predsa prihlásiť, aby si tam mal aspoň ten jeden..rozmýšľaj logicky..
Free-Soul
14.01.19,12:40
Nikde som nenapísal, že sa netreba prihlasovať na portál. Napísal som, že sa niekedy nestačí len prihlásiť na portál, ale po prihlásení vykonať ešte jeden krok navyše - to platilo pre mňa.
Ten krok je:
TREBA KLIKNÚŤ NA SVOJE ID ALEBO MENO V PRAVO HORE A VYBRAŤ SVOJE MENO ALEBO ID AKO DAŇOVÝ SUBJEKT.

Samozrejme pred tým je nutné byť prihlásený. O tom tu nejdem debatovať.
Žabinka
14.01.19,14:32
asi sa nerozumieme.. u mňa to prebieha tak, že kliknem vpravo hore na Prihlásenie a až keď napsledne kliknem na ID, a vyberiem svoje meno, až potom som prihlásená a komunikujem pod ID a teda cez Dohodu a môžem podpisovať Ez-ou..
makoska
23.07.19,17:31
Velka vdaka, toto mi dneska velmi pomohlo!!