milw_a
15.10.18,09:59
Dobrý deň

Pred nedávnom som v jednom internetovom obchode objednával batériu do mobilného telefónu. Dodacia doba bola týždeň. Po týždni mi prišiel mail, že dodanie bude trvať ďalší týždeň, či chcem počkať alebo objednávku stornovať. Objednávku som teda stornoval (baterku som našiel v inom obchode). Od stornovania ubehli 2 týždne a peniaze sa na účet nevrátili. Napísal som teda predajcovi čo sa deje, vypýtal si číslo účtu a že to preverí. Od vtedy ubehli ďalšie tri týždne, peniaze nikde a obchod neodpovedá na maily. Je nejaká šanca, že svoje peniaze ešte uvidím? Na koho sa dá obrátiť?

Ďakujem za pomoc.
misoft
15.10.18,10:57
A) Poskladaj si všetky dôkazy - t.z. komunikáciu, písomnosti od doterajšom priebehu problému.
B) Vyzvi ich písomne (a doporučene - aby sa nevyhovárali, že nič nedostali), aby na základe stornovanej objednávky pre nedostupnosť tovaru ti mali vrátiť kúpnu cenu späť na účet.
C) Ak nebudú reagovať - všetku komunikáciu podstúp SOI - pretože v tom prípade by sa mohlo jednať o porušenie zákona 102/2014 - Zákona o ochrane spotrebiteľa pri predaji tovaru alebo poskytovaní služieb na základe zmluvy uzavretej na diaľku alebo zmluvy uzavretej mimo prevádzkových priestorov predávajúceho. SOI by to mala skontrolovať a asi by ich sankcionovali, ak by zistili nezrovnalosti. Náhradu však budeš (na základe vyjadrenia SOI a dostupných dôkazov) musieť vymáhať súdne. Ak to súd odklepne, vyžiadaš si platobný rozkaz a s ním potom už môžeš aj exekútora na nich poslať.
buchač
15.10.18,11:46
Považuj za také školenie..." Ako obchodovať na nete a nechať sa odrbať "...poplatok si už zaplatil.