Marcela Hudecová1
16.10.18,07:14
ivka70
16.10.18,05:25
Uprava stravy a pohyb :)
Dáša_
16.10.18,05:37
zapisovanie toho, čo ješ
buchač
16.10.18,05:56
Poviem ti tajomstvo...OKI ?

Nič také neexistuje...N E E X I S T U J E.

Na požiadanie urobím ( a nie iba ja) kľudne aj elaborát. ;)

Nech si vraví každý, čo len chce...ale diétovanie v súčinnosťou s cvičením je dosť nákladná záležitosť.
vicktor
16.10.18,06:41
Modliť sa k dvom svätým, patrónom chudnutia a dodržiavať ich príklad.
Jeden sa volá Germain (čítaj Žerméň) a druhý Servác.
dmc
16.10.18,06:59
fest...fajne....bolave zuby......... to ucinkuje vynikajuco
Jarka 1
16.10.18,07:57
Poznám mladého muža, ktorý už mal nabrané fakt pekné kilečká. Dosť dlho sme sa nevideli a keď prišiel, tak mi skoro oči vypadli. Kilá boli dolu. Jasné, že som sa hneď pýtala čo robil. A on že nič, len som začal jesť 5x denne menšie množstvá stravy. Potom, keď išli kilá dolu, tak začal aj behať.

Neišli sme do detailov, ale predpokladám, že obmedzil aj mastné a vyprážané jedlá. Najviac ma prekavapilo, že ten beh si zamiloval a stal sa súčasťou jeho života.

No, ale ako hovorí jeden poraďák ;) , každý jedinec je iný.

Spomeniem si na to vždy pri dvoch kamarátkach. Obe sa zvyknú večer napchávať pri telke slaným, sladkým. Jedna z nich má napriek tomu dobrú figúru. Tým ale nechcem povedať, že nemá iné zdravotné problémy, ktoré jednoznačne pripisujem aj tomu večernému mlsaniu.
Zase platí to "talentovské" - neskúsiš, nevieš :)
vulxy
16.10.18,09:13
sacharidy 0g...za 9 tyzdnov som dal 12kg ale bolo to zbytocne lebo zase zerem sladke tak ich mam pomaly zase doma:)
allgreen
16.10.18,13:59
Obmedziť biele prášky, tj cukor, múka a hlavne sladké limpopo - malinovky. Aj alko má veľa energie, taká 52 pálenka dokonca horí ! :D
jslancik
16.10.18,16:14
medzi nami, 0g je nereálne, úplne. 20-30. a patričné množstvo bielkovín. ketóza je veda. aby človek nestratil namiesto tuku svaly atď. a aby sa necítil na umretie...
jslancik
16.10.18,16:22
dalo by sa o tom mnoho písať. aj som už mnohým písal, použi vyhľadávanie.

v prvom rade treba začať jesť.
v druhom rade - prestať jesť prázdne kalórie - sladkosti, tučné a vyprážané veci.
v treťom rade - súvisí s prvým bodom - zapisovať si napr. cez kalorické tabuľky. zistíš, čo a koľko by si mala zjesť. pokiaľ si to dobre nastavíš, zvlášť stranu výdajov (prekvapivo). Kalorické tabuľky treba brať s miernou rezervou, ale aspoň orientačne človek zistí, či je málo, veľa, a čo sú kalorické bomby bez výživovej hodnoty.
štvrtý bod - nezdravé veci/kalorické bomby ani nekupovať. jednoducho ich nehodiť do košíka. čo nemáme, to nezožerieme, pravda? :D

neustále sa mi potvrdzuje, že ľudia málo jedia. dokonca ťažko pracujúci chlapi. mám stavebnú partiu a ešte som nemal jedného, čo by normálne jedol. málokto raňajkuje, obed biedny, prakticky od večera do ďalšej večere zje chlap 5 rožkov a paštétu alebo 200g šunky. pritom celý deň manuálne pracujú. problémy so žalúdkom a akútny nedostatok cukru/energie je očividný. to len taký postreh na okraj.
vulxy
16.10.18,16:25
som to nemyslel doslovne,skor neskor sa nejaky ten sacharin dostane do tela ale myslel som tak ze co najmenej-najviac sa priblizit k nule... jest sa da napr:hovedzie maso k tomu prilohu oskvarky...chvilu sa to da no nie je to ono:)
buchač
16.10.18,17:06
mám stavebnú partiu a ešte som nemal jedného, čo by normálne jedol.
=================
Si vieš predstaviť maníka, čo by si na stavbu ( na sváču ) nosil v dózičkách šalátik, musli, tie mixované gebuziny a podobne ?

Zapisovanie tabuliek a jedlo, čo cez deň zjedol ?

Ak má jedinec danä genetiku ( kľudne preskočenie jednej generácie ), tak proste smola.

Veď si len vezmime bývalých vrcholových športovcov.
Drvivá väčšina po skončení aktívnej činnosti sa zaguľatia jedna radosť.
--------------------------------
Nasledovné píšem ako diabetik, čiže netýka sa každého.

Jedol som jeden čas takto...to bolo ešte v pohode...akurát som bol lačný (tým pádom nervózny ) jak pes.

Zapisoval som si...musel som, lebo doktorka na tom trvala, aby vedela nastaviť inzulín.

Aj tie tabuľky, aj prepočty, aj váženie surovín...proste pomaly veda...Buky by mal zo mňa radosť. ;)
Keď som sa o tejto činnosti zmienil doktorke, tak mi povedala, nech s tým prestanem, lebo to v podstate nemá význam...lebo sa budem venovať len strave.
jslancik
16.10.18,17:12
nemusí sa stravovať zdravo, hlavne nech niečo je. energeťáky sa nepočítajú.

na počítanie kalórii sa dá zvyknúť. ale ako píšem, nie je to nutnosť, skôr orientačne. aby človek zistil, čo je zlé a koľko potrebuje.
buchač
16.10.18,17:18
Takže v preklade do normálneho jazyka by sa dalo povedať...
Sežer všetko, ALE s mierou.
K tomu adekvátny (prípadne vyšší ) pohyb a výsledok sa dostaví.
...no ale to všetko proste nestačí. Niekto by to chcel bez pevnej vôle, lenže takto to proste nefunguje.

P.S.:
Včera som bol na kontrole ... DIA bola celá happy, že jaké fasa výsledky som mal.
jslancik
16.10.18,17:22
preložil si to úplne zle, ale budiž. "všetko" je veľmi diskutilné a "miera" detto :D
kopretinka
16.10.18,18:09
lowcarb
Terezia13
16.10.18,18:51
najdôležitejšie! pevná vôľa, potom obmedziť mastné - t.z. aj maslo, nahradiť ho umelými tukmi, chlieb nahradiť celozrnným chlebom a pečivom, vynechať prílohy a nahradiť celozrnným pečivom - ku všetkému či to chutí alebo nie, vynechať smotanové veci - jogurty, smotanové nátierky, jesť viac rým a zeleniny, neoiť sladené nápoje, jediná sladkosť - chlieb s medom, kilá idú dole pomaly ale idú
Dáša_
16.10.18,19:06
len malá poznámka k celozrnnému chlebu - rozdiel medzi bielym a celozrnným chlebom, čo sa týka kalórii alebo sacharidov je minimálny. A veľmi nastupuje podvedomie. Veď ješ zdavý chleba, tak môžeš hrubší krajec....
No a jogurt - treba pozrieť tie nesmotanové jogurty. Lebo často je tam tuk nahradený cukrom. Aby to potom nebolo z blata do kaluže
Kabaka123
16.10.18,19:26
nežer cica :)
Terezia13
16.10.18,19:34
nie, ani s týmto chlebom sa nesmie preháňať, jeden krajec a nie 3-5 cm, tieto krajce sú menšie a zasýtia lepšie
Terezia13
16.10.18,19:35
toto nemá chybu! ale toto asi nechcela počuť
Dáša_
16.10.18,19:39
tak, tak. Furt je to chlieb
ZahradnikAmater
16.10.18,20:53
Terezia, To je rada do hrobu. ČI ješ chlieb biely alebo pšeničný celozrnný, všetko jedno. A o tých margarínoch, to nie je komentár na dva riadky.
Podstatou chudnutia a schudnutia by malo byť zdravé stravovanie, nie ničenie si organizmu podľa tvojho odporúčania tu. A zdravé stravovanie môže byť aj chutné stravovanie, to nie je trest, to nie je diéta, to je zmena stravovacích návykov. Trvale.
jslancik
17.10.18,04:51
Maslo nahradit umelymi tukmi??? Tak to je fakt rada nad zlato. Tuky nie su zle. Detto smotana. Lepsi prírodný tuk ako jogurt narvaty sladidlami.
expeeert
17.10.18,05:52
Znie to kruto, ale je to pravda :) , stačí sa neprežierať, jesť menšie porcie a žalúdok aj telo si po čase zvykne. K tomu pravidelný pohyb, ale taký, kde človek aj niečo vypotí.
expeeert
17.10.18,05:58
Ja som schudol v horách (nie našich) - tam kde najbližšia reštaurácia je vzdialená 5 dní chôdze a človek je len to, čo sa mu chce odniesť na chrbte. Popritom denne musíš prejsť 15-20km s 25kg batohom a nejaké tie výškové metre. Beriem že to nie je pre každého, ale pre mňa najlepšie chudnutie aké poznám :D
vicktor
17.10.18,07:24
Mam 5 hrubych zositov a nepomaha.
vicktor
17.10.18,07:32
Ako student som to poznal aj ja. Bolo treba setrit so zasobami aby vydrzali na cely cas. Ani sa mi nechce verit, ze tak malo mi stacilo. Ale to som nerobil za ucelom chudnutia.
vicktor
17.10.18,07:33
Ale len trochu. Pri namahavom sporte sa spaluju cukry z krvi. Na spotrebu zasob tuku treba mierne aktivity.
lujza.j
17.10.18,08:29
http://www.porada.sk/t175849-nezerem.html
Redukcia hmotnosti je o discipline....
.....ak su vyhovorky nie su vysledky....
Asi tak....vela uspechov
Oliwa
17.10.18,08:49
"Chudnutie začína v hlave. Sú v nej ústa". :D
Chladnička na zámok alebo zalepené ústa, alebo oboje... :rolleyes:
Oliwa
17.10.18,08:52
Málo? :D
Letko
17.10.18,11:16
Hlisty. A keď už budete mať vhodnú váhu, dáte sa odčerviť a bude to :) Vraj takto robili starí egypťania.
buchač
17.10.18,12:41
Nie je pre každého... (tým myslím zdravého jedinca).

Zlatúšikovi sa to hovorí, keď je to jeho zamestnanie.
Inak by vravel, keby ťahal smenové šichty...
expeeert
17.10.18,14:02
Ja už dávno neštudujem, napriek tomu sú hory pre mňa dovolenka. Ani ja som to nerobil za účelom chudnutia, je to len vedľajší "produkt" chodenia po horách :)
misoft
17.10.18,15:29
:D:D:D dobré.... tých "svätcov" by mnohí potrebovali, aby nad nimi stáli....
misoft
17.10.18,15:36
Terezia13
17.10.18,16:12
je to pre naštartovanie chudnutia, hovorím z vlastnej skúsenosti, práve to u mňa prebieha a darí sa mi, ani slovom som nenapísala, že to má byť trvale, okrem iného - umelé tuky jedáva tisíce ľudí a ľudstvo ešte nevymrelo, moja mamulienka ich jedáva cca 25 rokov a má už 83 - cholesterol výborný, ja som začala jesť celozrnné chleby a zjem toho podstatne menej, výborne nasýtia, brucho si zvykne na menšie dávky
Kabaka123
17.10.18,16:15
BINGO!!! svätá pravda.... to znamená pevná vôľa
buchač
17.10.18,16:18
Terezia13
17.10.18,16:44
tiež som o tom presvedčená, ale pre štart chudnutia je nevyhnutné znížiť kalórie, akékoľvek tuky a sladkosti
jslancik
17.10.18,18:58
znižovanie kalórii platí iba pre tých, čo jedia priveľa. ale ľudia jedia väčšinou málo, a "dopĺňajú" to rôznymi kalorickými bombami.
lujza.j
17.10.18,19:46
Telo si potom vsetko ulozi....lebo vie,ze "hladuje"-malo papá..
korela
17.10.18,21:31
Motivácia alebo dg.
.
Priberanie spôsobuje aj stres, takže pomôže aj jeho odstránenie.
https://www.youtube.com/watch?v=wMde43mbjCg&feature=share
Letko
18.10.18,05:58
Tie hlisty, keby som musel schudnúť, by som možno vyskúšal. Na to sa neumiera.
alaya1
18.10.18,11:39
som tak nedisciplinovana :(
bettylou
18.10.18,12:11
máš pravdu, nič také LEGÁLNE neexistuje
vicktor
18.10.18,12:22
Tak daj to nelegalne.
lujza.j
18.10.18,12:54
Skus aspon nieco zmenit...a v tom mat disciplinu...a potom zase daco pridat:)
alaya1
18.10.18,14:18
ked bude viac casu.....som v jednom kole.....:)
kopretinka
18.10.18,14:39
nerozumiem,aký zlatúšik.....takto sa stravujú aj ľudia,ćo robia 12 hodinové šichty.Je to spôsob stravovania aj pre zdravých,aj pre chorých.Hlavne DIA majú perfektné výsledky.Aj psoriatici....a iní.
Toto je hlavne na zlepšenie zdravotného stavu,chudnutie je iba bonus navyše.
Nie je to nijaký módny výstrelok,len sem k nám sa to dostalo až nedávno.
kopretinka
18.10.18,14:43
toto je to najhoršie,čo človek môže jesť..........aj ja som sa takto stravovala a stále som priberala.Jem lowcarb,najem sa do sýta vtedy,keď som hladná.kilá idú dolu,a to jem výlučne smotanové jogurty .....NIČ nejem,čo je LIGHT.
kopretinka
18.10.18,14:45
tak to máš riadne pomýlené,k hovädziemu sa nejedia oškvarky,ale zelenina.
kopretinka
18.10.18,14:46
ketóza nie je podmienka na chudnutie.Kľudne sach.do 100 a chudneš.
jslancik
18.10.18,16:30
hm, tiež som uvažoval o tej možnosti, že nebyť v ketóze, ale mať málo sacharidov. len tú energiu treba z niečoho čerpať. bielkoviny sú dá sa povedať dané tých nie je dobre ani veľa ani málo. 1,5-2g na kg aktívnej hmotnosti. sacharidy teda do 100g. ten zvyšok jedine z tukov. a či by ich telo dokázalo dobre spáliť, nie som si istý. okrem toho sacharidy sú dôležité pri aktívnom životnom štýle.
jslancik
18.10.18,16:32
žiaľ, veci, z ktorých sa priberá, nie sú v chladničke. väčšinou nepotrebujú byť chladené, stačia byť hocikde v špajzi. a jesť sa musí, ľudia sa boja jesť. a tvoj názor je toho dôkazom.
lujza.j
18.10.18,16:34
Mne bolo jednoduchsie byt v ketoze..je to rychlejsie....sach.vlny...by sa mi nechcelo...ale ved kazdy nech si redukuje ako chce...:---
Oliwa
19.10.18,07:24
"Chladnička na zámok..." bola myslená ako bonmot. Môj názor je, že najdôležitejší je nákupný košík/vozík - resp. to, čo doňho v obchode ľudia vkladajú... Keď sa tie p/otraviny ocitnú v chladničke či v špajzi, je už neskoro... lebo sa spravidla aj skonzumujú. Niekedy si chtiac-nechtiac všímam na pokladničných pásoch, za čo všetko sú ľudia ochotní zaplatiť peniazmi... a potom svojím zdravím. Naposledy včera v obchode pri pokladni: mamička-dieťa-lízatko-štrbavé zúbky... Zubári budú mať o kšeft postarané...
lujza.j
19.10.18,11:27
Co nie je doma nesežerem:D