termixik
16.10.18,11:04
Ahojte poradaci, rozmyslam ako umiestnit dom na pozemok. Vstup na pozemok je z juho-zapadu. Idealne by bolo umiestnit dom na pozemok na opacnej strane pozemku, len si nechcem zapratat pozemok pristupovymi cestami. Prilozil som nacrt tvaru pozemku s umiestnenim stavby. Vstup na pozemok je zospodu. Ktoru z moznosti by ste si vybrali vy? Mate nejake svoje skusenosti? Dakujem

Update: Na prizemi z JV strany bude velka obyvacka s kuchynou a vychodom na terasz, zvysok budu len technicka miestnost, kupelna, komora...
Na poschodi budu 3 izby + kupelna.
Garaz nebude, bude len pristresok na auta.
vicktor
16.10.18,09:57
To nie je take jednoduche, zalezi aj na vnutornom rieseni - kde budu ake miestnosti, okna, vychod na terasu , garaz, ...
buchač
16.10.18,10:05
Veru tak...

Taktiež záleží na šírke a dlžke domu.
Dom by sa kľudne dal otočiť aj o 90°.
Základné rozmery pozemku teda nič moc..tam sa jeden nevyšantí.
termixik
16.10.18,11:01
Doplnil som moju otazku o trosku viacej detailov. V principe bude na JV strane obyvacke s kuchynou a vychodom na terasu. Chod do domu bude zo SZ strany. Garaz nebude, len pristresok na auta.
termixik
16.10.18,11:02
Pozemok je taky aky je, ten uz sa zmenit neda. A pri cenach v BA som rad aj za takyto pozemok.

Dom bude siroky 9m a dlhy 14m. Bude dvojpodlazny.

Co sa tyka otocenia domu, na SV je velmi pekny vyhlad na Karpaty, takze preto by som rad nerad situoval celu zahradu do okolitej vystavby, ale mal ju skor smerovanu smerom na nezastavanu cast.
Dáša_
16.10.18,11:17
No, ak bude stať auto na pozemku, tak by som to robila tak, aby časom malo kde zaparkovať aj druhé auto. Síce sa mi tento trend nepáči (myslím dve autá), ale je to realita, ktorej sa asi treba prisposobiť. Aby sa potom nemuseli robiť príliš veľké manévre s autami a hlavne, aby sa tam niekde vliezli
vicktor
16.10.18,12:00
A ten pristresok bude kde? Najskor v JV kute. Nuz co, pekne pozemky nie su, resp. extra drahe.
termixik
16.10.18,12:28
Pristresok bude pri vchode, asi nebude az v rohu, zbytocne by bol daleko od domu.
chandler
16.10.18,12:33
bez fotiek sa zbytocne pytas. bez fotiek je jasne, ze moznost 1 - dom dalej od vstupu. ked sa pytas tak asi je dovod aj na tu druhu moznost, ale na to treba fotky.
lubko6394
16.10.18,13:20
Bez fotiek Ti to nepovie nikto. Nemáš tam ani zakreslený ten prístrešok. Osobne by som riešil 2 autá - jedno v smere k domu ako je šípka od r, druhé pozdĺž kóty 20,5. Dalo by sa aj 2 autá vedľa seba pred domom, alebo aj za sebou pozdĺž 20,5 tak aby sa dali obísť trávnikom. Lenže Tvoje priority nepoznáme a ani to okolie.
vicktor
16.10.18,14:00
Pise o autach v mnoznom cisle, mozno ich planuje aj viac nez dve.
vicktor
16.10.18,14:03
Otazne aka dlha je prijazdova ulicka. Bud bude musiet jednym smerom cuvat alebo na dvore namiesto zelene mat plochu na otacanie aut.
lubko6394
16.10.18,17:58
Záleží na intenzite. Ak raz za čas tak aj cez trávu, alebo použiť iný variant. Je málo informácií. Všetko má svoje pre a proti. Niekomu vyhovuje to inému iné. Podľa podkladov je tam miniterasa a prístrešok ani nedefinuje, takže nie je mi ani jasné po čom vlastne túži. Tu sa radiť ani v princípe nedá.
Oliwa
17.10.18,13:07
To sa nedá takto jednoznačne povedať. Ja by som situovala dom bližšie k vstupu, resp. tak, aby bolo vzadu za domom/vedľa domu súkromie. Nevieme, čo je na susedných parcelách, kde nie sú zakreslené domy - či je tam tiež nejaká zástavba, ak nie, či sú to tiež stavebné pozemky, alebo záhrady, príp. les, aké je existujúce oplotenie od susedov, či aké bude Vaše. Je pravda, že na nejakých cca 5,5 ára (?) sa veľmi čarovať nedá, ale... Rozhodovala by som sa podľa priorít - orientácia obytných miestností na slnečné svetové strany, súkromie na terase a v záhrade, potom autopark... A netušíme, aký je terén pozemku, či rovina alebo nejaký svah, lebo aj na tom záleží... Ale keďže máš konkrétny projekt, ako Ti navrhuje osadiť stavbu projektant? Je to katalógový dom alebo robený na mieru? Tá slepá ulička je úzka alebo sa tam auto otočí, resp. sa tam dá parkovať...?