zjancovicova21
17.10.18,08:42
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť z vás ako nastavím súbory pdf aby ich mohla vidieť tretia strana? Súbor preskenujem do PC do formátu pdf ale ak ho pošlem e-mailom alebo zverejním nikto ho nemôže prečítať. Ďakujem za radu
ivka70
17.10.18,06:44
nic specialne sa tam nenastastavuje, co znamena preskenujes aky subor skenujes a na akom zariadeni?
ked si posles subor sama sebe mailom, vies ho precitat?
ma ten, kto to skusal, nainstalovany nejaky sw na citanie pdf? ine pdf ako od teba vie otvorit?
zjancovicova21
17.10.18,06:47
súbor skenujem na tlačiarni Canon maxify, jedná sa mi o to aby to bolo prístupné lebo na obci keď to zverejňujem na www stránku občania to neprečítajú a keď sa mi uloží dokument ikona je so zámkom
ivka70
17.10.18,07:50
skor si myslim, ze to bude opravneniami na webovej stranke. skus sa na to spytat jej admina .....
vicktor
17.10.18,08:18
Ked to oskenujes na tlaciarni, tak to uz nie je pdf.
Pridaj nejaky maly subor sem do tvojej otazky. Ak sa podari, ivka ma pravdu - opravnenia na vasej stranke.
Ing. Ľubomír Janoška
17.10.18,09:50
Niektoré skenery ukladajú by default skeny do formátu .pdf, bez textovej vrstvy.
Ing. Ľubomír Janoška
17.10.18,09:53
Skús uložiť oskenovaný dokument do iného priečinka, než Ti ponúka Windows (napríklad na USB kľúčik).
Windows bežne používa systém "knižníc", ktorý nemá zdokumentované prístupové oprávnenia a občas sa stáva, že dokumenty v "knižniciach" sú prístupné iba ich autorom.
Dodkoo
26.10.18,10:21
Súbory sa v dnešnej dobe vyhotovujú v PC, autora dokumentu požiadam aby mi na mail posielal aj PDF dokument a odpadne práca zo skenovaním a v dokumente sa dá aj hľadať cez Ctrl F a zaberá menej ako skenované obrázky do PDF. Ešte sa nestalo, žeby nevedeli poslať PDF alebo ak by poslali DOC, ODT tak si to uložím do PDF u seba.
misoft
26.10.18,12:19
Súbor preskenujem do PC do formátu pdf ale ak ho pošlem e-mailom alebo zverejním nikto ho nemôže prečítať.
Asi takto - pokiaľ pošleš e-mailom - príjemca to dostane ako poštu a z pošty to nik iný neuvidí - je to predsa len súkromné. Pokiaľ si to stiahne a u seba uloží, tiež to nik neuvidí, pokiaľ priečinok, kde to je uložené, nie je verejne prístupný (zdieľaný). To isté platí, ak chceš zverejniť súbor - priečinok musí byť verejne prístupný - zdieľaný, aby i tretia strana mala doň prístup. Ak to posielaš na nejaký server, ten musí umožňovať zdieľanie súborov, musí to nastaviť na svojom PC/serveri.

Je to podobné, ako keby si poslala list s textom a obrázok na papieri, adresát otvorí poštu - on to vidí, ostatní nie. Musel by ten obrázok niekde dať tak, aby ho videli (na nástenku, ale nie za zamknutými dverami:D). Podoné je to i v druhom prípade - tiež by ten obrázok musel byť verejne dostupný.
Dodkoo
26.10.18,12:59
Možno ten PDF súbor je divný keď ho iný nevedia otvoriť. Nech ho priloží sem a uvidí sa. Videl som už aj "vyrábanie PDF" tak, že premenovali koncovku JPG, TIF zo skenera a tvárili sa, že majú PDF súbor.
misoft
26.10.18,13:13
I to môže byť dôvod....
Mária27
26.10.18,20:11
Mne to skenuje tlačiareň do pdf, ponúka to ako prvú možnosť. Dá sa ja čítať ...