robert3
17.10.18,09:24
Dobry den, potreboval by som poradit uvazujem o dovezeni auta z Nemecka (priamo od dealera Mercedes) jazdene auto rok 2012 cena auta okolo 22 tis s DPH. Pri dotazani predajcu mi bolo povedene nasledovne: "
In the case of a commercial order (business à commerce) you must first pay the price including VAT to us and after the export of the vehicle from the Federal Republic of Germany and the delivery of the "proof of success" we pay the deposit amount (tax) by bank transfer to you out."
znemana to teda ze ja zaplatim v Nemecku auto s DPH a nasledne ked predajca potvrdi export budem ziadat na Slovensku o vratenie DPH? Mam zivnost (platca DPH)
dakujem za Vasu radu
misoft
17.10.18,08:39
Ak by si si to preložil - píšu tam, že po potvrdení úspešného dovozu ti ich DPH vrátia na účet.
"V prípade obchodnej objednávky (business à commerce) musíte najprv zaplatiť cenu vrátane DPH a po vývoze vozidla z Nemeckej spolkovej republiky a doručení "dôkazu o úspechu" zaplatíme sumu vkladu (daň) bankovým prevodom."
Finančníci ti potom povedia - u nás musíš doplatiť z čistej hodnoty auta (teda celková cena - nemecká DPH) zaplatiť u nás DPH (našu!).