JohankaA
17.10.18,11:37
Dnes prišli k môjmu otcovi (80 ročný pán) pracovníci z fa. Slovenská revízna a servisná spoločnosť BA a spravili mu tzv. revíziu plynového zariadenia s tým, že nič neopravovali len pomerali vzdialenosti potrubia, nejakým prístrojom zistili akože únik plynu, pričom plyn nikde nesmrdí a doporučili výmenu hadice k sporáku, následne vystavili faktúru na 99 Eur, priložili nejakú správu, prefotený šek, že to má zaplatiť na pošte, on v nevedomosti podpísal faktúru, cele to trvalo cca 15 minút, neboli len u neho, ale u väčšiny starších ľudí. Je možné od takejto dohody odstúpiť nakoľko mi to príde ako podvod, ďakujem..
Tweety
17.10.18,10:02
Pri revízii sa nič neopravuje. Zisťuje, kontroluje sa aktuálny stav, prípadne nedostatky, ktoré je treba následne odstrániť. Z čoho usúdzuješ, źe je to podvod? Otec protokol podpísal, teda súhlasil. Odstúpiť sa isto nedá.
Spoločnosť je reálna.
Oliwa
17.10.18,10:34
Informuj sa v Slovenskej revíznej a servisnej spoločnosti BA.
Vo všeobecnosti návštevy terénnych pracovníkov /elektrikári, vodári, plynári, resp. poštári/ bývajú spravidla vopred avizované lístkom vhodeným do schránky /aspoň u nás to tak bejvávalo/, aby bola podľa možnosti zabezpečená čo najvyššia prítomnosť odberateľov na odberných miestach.
https://srss.sk/kontakt/
hanelie
17.10.18,10:36
https://www.noviny.sk/slovensko/238706-revizie-plynovej-instalacie

tieto firmy zneužívajú nevedomosť občanov, samozrejme je v poriadku mať každoročne vyhotovenú revíznu správu, ale občan by si mal sám vybrať, ktorú revíznu spoločnosť a za akých podmienok osloví
Oliwa
17.10.18,10:41
Tak zistili či nezistili únik plynu? Plyn buď uniká alebo neuniká, barak vyletí do luftu alebo nevyletí, žiadne akože neexistuje... Stačí štetcom naniesť jarovú vodu na tesnenie pri spojoch, ak sa netvoria bublinky, je to ok.
JohankaA
17.10.18,19:01
Podľa môjho názoru ak by plyn unikal asi by to bolo cítiť v dome a pravdepodobne by už dom vybuchol.
JohankaA
17.10.18,19:07
otec už nevie rozpoznať čo je dobré a čo nie pokročilá staroba, mama na hodinku odbehla a stalo sa, že to bol podvod usudzujem z toho že si vyberali len domy so staršími osobami a pred tým ako prišli údajný revízaci chodili dve slečny, ktoré si obšlapali kde kto býva. Mne keď príde revízak na plyn tak rozoberie kotol a kompletne ho vyčistí, odskúša a nastaví a zdrží sa aj hodinku a za cca 30 - 40 eur, títo len niečo merali s prístrojom okolo sporáku a kotla.
Tweety
17.10.18,19:09
Skús osloviť priamo uvedenú spoločnosť.
JohankaA
17.10.18,19:10
Nikto sa neozval dopredu, keby sa ozvali určite by ich čakala mama, ktorá je chvála bohu ešte v pohode, skúsim sa inf. na SR a SS BA ďakujem.
buchač
17.10.18,19:33
JohankaA (Dnes 21:07) Mne keď príde revízak na plyn tak rozoberie kotol a kompletne ho vyčistí, odskúša a nastaví a zdrží sa aj hodinku a za cca 30 - 40 eur,
===============
Povídej hulubúm....
Mikae
18.10.18,05:34
U nás tiež chodí raz za čas na kontrolu pani s prístrojmi, ktoré prikladá k potrubiu a k horákom a niečo meria. Myslím, ale že je to iná spoločnosť, nie tá hore spomínaná. Tiež je to vždy oznámené vopred a ak ma pamäť neklame neplatili sme za to vôbec nič, alebo možno nejaký malinký poplatok, ktorý sme si na faktúre ani nevšimli. Takže sa prikláňam k tomu, že to bolo možno zákonné, ale vyzerá to ako cielený podvod, respektíve zneužívanie starých ľudí - čo by malo byť trestné.
misoft
18.10.18,06:36
Slovenská revízna a servisná spoločnosť s. r. o. nie je oficiálna firma, ktorá by mala preverovať tieto zariadenia, získali len certifikát a tak to využívajú. Za plynové zariadenia zodpovedá a kontroluje distribútor plynu, za elektrické zariadenia zodpovedá a kontroluje distribútor elektriny, za vodu zodpovedá a kontroluje distribútor vody - teda tí, KTORÝM sa platí za distribúciu týchto energií.
Slovenská revízna a servisná spoločnosť s. r. o. len využila "medzeru" a takto sa realizuje a obohacuje.
Správa od nich je síce relevantná, ale distribútor je NEMUSÍ akceptovať, nakoľko ak on im nedal poverenie k u kontrolám, sú tieto kontroly pre distribútora nezáväzné a dokonca neplatné.
P.S. pýtal som sa na to vodárov a plynárov - včera bola porucha zišli sa tam vodári a plynári - ich názor - kontrolovať môžu, ale oni ich kontroly neuznávajú. Zariadenia v bytových domoch,. v rodinných domoch kontrolujú oni - distribútori.
bodliak
18.10.18,06:41
Prečo, kotol má vybavený za 10 minút. Možno aj ty by si sa rád u Johanky zdržal...
willma
18.10.18,06:57
Duško len spoločné rozvody - do bytu alebo domu si zavolám revízaka akého chcem - samozrejme s papierom a pečiatkou. - distribučné sú povinné akceptovať vykonanú revíziu
buchač
18.10.18,07:02
Johanka je jedna záležitosť.
No tá činnosť okolo kotla a hlavne tá cifra je veľmi nízka. Podľa google sa za kompletku platí raz toľko...ale možno dal Johanke zľavu... :)

P.S.
Ty si začal s Johankou...nie ja. ;)
Kvaka
18.10.18,08:16
Podľa Google? No ako ktorý kotol a ako ktorý revízny technik U nás aj hodinu, rozoberie, vyčistí, prekontroluje a je to za 40. Nie podľa Google, reálne, každý rok. Ale je to so zľavou, robí na ulici vtedy viacerých.
misoft
18.10.18,14:56
willma.... elektromer, plynomer, vodomer nie je tvojim majetkom! Tie sú tiež predmetom kontroly. Takže, keď príde plynár skontrolovať plynomer, tak prečo nevyužiť i to, aby skontroloval ZA plynomerom? Detto u ostatných....
A navyše... satarmo....:D.... aspoň u mňa to tak bolo..... I lajstrá som dostal, nikoho som volať, vybavovať nemusel,
buchač
18.10.18,16:52
Eéééééj Kvaka...veľmi dobrá reakcia...vidíš do mňa, že som nenapísal všetko. ;)

Presne tak...záleží od okolností.

Pred cca mesiacom som si objednal kominára, lebo v obecnom rozhlase bola výzva...čiže jasné, že množstevná zľava...20€ za komín.

Prišli, vyšli na pôjd, otvorili dvierka...áááá kuwa.
Miesto kefy sa museli realizovať frézou...a tu je už iná pálka..za 1m = 20€...a komín má výšku 7m.
....horko zaplakal môj bugiľár..
willma
19.10.18,07:29
ja viem, že tie zariadenia sú vlastníkom distribútora :), A viem rovnako, že v bytových domoch rieši revíziu plynu - teda sporákov správca, ale elektrinu od hodín si má riešiť každý sám, čo sa týka pomerových vodomerov v bytoch, opäť ich výmenu a ciachovanie rieši správca a nie vodárne - tie s tým nemajú nič- oni sa zaoberajú max po ich vodomer vo vodomernej šachte.
vicktor
19.10.18,08:32
Nie je to podvod z pravneho hladiska, "iba" moralneho. Odstupit sa zrejme neda.
U mna kedysi bol taky technik ked ma nahodou vymakol doma, ale za kontrolu uniku plynu vypytal (ak dobre pamatam) 10e.
Jedine im spravit negativnu reklamu. Zial to zaberie na "normalnych" ludi, starki si z toho ponaucenie asi nevezmu.
Baklazan123
05.05.19,12:12
Ahojte, ako tak čítam, aj sa zasmejem aj si poplačem... Sám som mal s nimi dočinenia, lebo som pre nich pracoval ako obchodný zástupca asi mesiac, ale keď som prekukol určité praktiky a podvody so zmluvami, tak ma vyhodili...
Čo sa týka revízíí plynu, od hodin všetko potrubie patrí majiteľovi domu, čiže si za neho zodpovedá sám, je pravda, že nemá povinnosť robiť tieto revízie, ale ako náhle sa niečo stane, nejaká nehoda alebo výbuch a má poistený dom a nemá revíziu, poisťovňa môže odmietnuť platiť peniaze, alebo zaplatí smiešnu sumu, je to vo všetkých VPP každej zmluvy o poistení majetku. a netýka sa to len plynu... rozvody plynu každé 3 roky, elektroinštalácia každých 5 rokov, komín a hromozvod každý rok...
Ale naozaj je smutné, že naozaj si vyberajú hlavne starších ľudí, ktorí sa zlaknú a zplatia za to 100€, ale v 8 z 10 domov sa ten únik nájde.. a áno plyn by bolo cítiť ale oxid uhoľnatý nie...

Čo sa týka ich zamestnávania, je to zaujímavé, pretože idete na pohovor do srss ale zmluvu Vám dajú na firmu v KE, a na tej adrese ani taká firma neexistuje, dostanete TPP na mzdu 60€ brutto mesačne :D, to je akože úplne super suma :)
Tá firma v KE ma v predmete podnikania kamenárstvo a vy robíte obchodného zástupcu firme, v ktorej ani reálne nieste zamestnaní a ponúkate revízie plynu...
NEvedia ani napísať spravne dohodu o skončení PP, kde mi PP rozviadali dohodou o pracovnej činnosti :D a to legislatíva na slovensku ani neumožňuje a plus k tomu ani paragrafy nevedia napísať... no celé zle proste ...
poiuzp
01.06.19,19:10
Vážení priatelia a niektorí mudrci ako Tweety..musim sa smiat ako su niektorí primudry. Aby som uviedol na pravu mieru ako to ma byt! Nieze by som bol mudry ja, ale v tom fachu pracujem..Firma je sice ok a je realna, ale uz si konecne vsetci zapamatajte, ze ked niekto pride k dveram bytu, domu, chce nieco robit a pyta za to nekrestanske peniaze, alebo vobec ked pyta nejaku sumu, treba mu dat s palicou po hlave a vykopnut ho..V telke ste to uz poculi milion krat co mate robit a nedate si poradit..Co sa tyka starsich ludi-Vasich rodicov tych treba upozornit aby nic nieresili,nepodpisovali a kontaktovali Vás a poradili sa.. No ak mate vela penazi, nic som nepovedal a platte.

A teraz k samotnej revíízii aby ste vedeli co je co.

SPP-distribucii patri plynova prípojka, ktorá ide zo zeme pred Vasim domom vrátane hlavného uzáveru t.j prvý ventil na prípojke. Potom je regulator tlaku plynu, plynomer a rozvod do domu, ktory uz je Vas. Regulátor v 90 prípadoch zo 100 patrí Vám teda odberateľom a plynomer patrí SPP..Celý nasledujuci rozvod plynu co ide do domu, je v dome vratane spotrebicov patrí Vám teda odberatelom. Ako pise Misoft, ze za plynove zariadenia zodpoveda a kontroluje distribbutor plynu nieje pravda.Tzv. distributor ako asi mysli tym SPP-D je dodavatel plynu, takze ste povinny si na vlastné naklady dat urobit revíziu rozvodu a spotrebicov v dome, alebo byte. To je vsetko v poriadku, len taka revízia sa da urobit minimalne o polovicu lacnejsie a ako niektorí pisali aj s opravami.. Tato firma su zlodeji a zneuzivaju nevedomost. Co sa tyka skrinky pred domom s regulatorom a plynomerom, tak tieto skrinky spolu s hlavnym ulicnym rozvodom meria SPP-distr. a podotykam zadarmo. Ak sa objavy nejaka porucha tak ju odstránia zadarmo, len ak je nahodou vadný regulátor tak ten je vymenený za poplatok. No urcite nižsi ako Vam uctujueza reviziu tato firma.Ak je únik vazny ako ho oni písu do rev.správy preco nechaju pustený plyn do domu a neodstavia plyn..

Tak zatial tolko...
poiuzp
01.06.19,19:13
pri revíízii sa aj opravuje
Strecho
08.07.20,05:18
Misoft nekomentuj to čomu nerozumieš!A to si myslíš,že plynári budú chodiť do bytu zadarmo?Vyjazd,nafta,drahý detektor plynu,kvalifikovaný pracovník,vybavenie pracovníka špeciálnym náradím(neiskrivé!)....?!?!
Plynárom(SPP naháňaš kšefty,lebo z SPP,alebo inak spriaznený?!)patrí len uzáver pred bytovým domom/rod.domom pred regulatorom tlaku plynu !Niekedy!Väčšinou aj ten vlastní majiteľ domu aj s regulátorom!
Všeobecne platí,že distribútor zemného plynu zodpovedá za plynárenské zariadenie po hlavný uzáver plynu. Hlavný uzáver plynu(HUP) ho oddeľuje od odberných zariadení!
Za odberné plynové zariadenie(VŠETKO za HUP,teda rozvod do domu,v dome spolu so spotrebičmi,príslušenstvom,aj plynomerom keď je za HUP!....) zodpovedá odberateľ, ktorým je väčšinou vlastník nehnuteľnosti.(správca byt.domu alebo vlastník domu)
Odberateľ je podľa zákona o tepelnej energetike povinný udržiavať odberné plynové zariadenie v zodpovedajúcom technickom stave.Citujem zo stránky SPP:
" Za technický stav rozvodov v bytovom a rodinnom dome je zodpovedný vlastník alebo správca nehnuteľnosti. Podľa zákona o tepelnej energetike je vlastník povinný udržiavať rozvody v zodpovedajúcom technickom stave.
Cena revízie plynových rozvodov v rodinnom dome je podľa firiem asi sto eur – raz za tri roky. Bytový dom so 70 bytmi platí za kompletnú revíziu okolo 650 eur.
Podľa zákona o tepelnej energetike je vlastník povinný udržiavať rozvody v zodpovedajúcom technickom stave. Za bezpečnosť zodpovedá prevádzkovateľ distribučnej siete a za bezpečnosť vnútorného rozvodu odberateľ.Za zariadenia v bytoch vrátane spotrebičov zodpovedajú vlastníci. Revízie, teda odborné prehliadky a skúšky objednáva správca domu či predseda spoločenstva vlastníkov v odborne spôsobilej firme – môžu to byť pracovníci plynární alebo ktorejkoľvek spoločnosti, ktorá má na dané práce licenciu a zamestnáva odborne zdatných pracovníkov plynárov. Revízny technik pritom skontroluje nielen spoločné zariadenia, ale aj potrubia a ventily v domácnostiach a za svoj posudok zodpovedá.Keby sa v súvislosti s únikom plynu stalo nešťastie, nielenže môže byť ohrozený život a zdravie obyvateľov, ale s najväčšou pravdepodobnosťou ani poisťovňa nepreplatí vzniknuté materiálne škody. V takých prípadoch totiž skúma mieru vplyvu nesplnenia si povinnej revízie na vznik škody. „Ak by nevykonaná revízia mala priamy vplyv na vznik škody, poisťovňa môže odmietnuť poistné plnenie,“ potvrdzuje Šimon Kollár za Wüstenrot poisťovňu.Ak škoda vznikne v dôsledku zlého technického stavu kotla, vykurovacieho zariadenia alebo komínového telesa, môže byť táto skutočnosť v súlade s dojednanými podmienkami poistnej zmluvy dôvodom na zníženie poistného plnenia,“ pripúšťa Lucia Muthová z Allianz Slovenskej poisťovne.
Tak ako káva kedysi stála 1Kčs,dnes stojí 1,50€/45 Kčs,tak ako zakusok stál 1,50 Kčs,dnes koštuje 3€(90Kčs),tak dnes je kvalifikovaný pracovník so skúškami,praxou,vybavením,nakladmi za dopravu nelacný!Mame holé ruce treba vymeniť za demokratické máme holé oné!
Strecho
08.07.20,05:34
Podaj trestné oznámenie keď sú zlodeji.
Neobhajujem ich,ale takí ako ty len viac ľudí zavádzajú.Som dlhoročný revízny technik PZ a platí toto-
citujem SPP:
cena revízie plynových rozvodov v rodinnom dome je podľa firiem asi sto eur – raz za tri roky. Bytový dom so 70 bytmi platí za kompletnú revíziu okolo 650 eur. Za bezpečnosť zodpovedá prevádzkovateľ distribučnej siete a za bezpečnosť vnútorného rozvodu odberateľ. Slovenský plynárenský priemysel zodpovedá za plynárenské zariadenie len po hlavný uzáver plynu HUP.(takže plynomer v dome ,byte a za HUP je zaležitosť správcu byt.domu alebo vlastníka domu!!!)
Za technický stav rozvodov v bytovom a rodinnom dome je zodpovedný vlastník alebo správca nehnuteľnosti.Za plynový rozvod za plynomerom (v bytoch) vrátane spotrebičov zodpovedajú vlastníci bytov!!!
Takže "odborníci"dajte si pohov a hovorte do toho čomu rozumiete!
kopretinka
08.07.20,08:25
Si sa zobudil po 2 rokoch??
sito
08.07.20,11:51
Je to síce pravda, že píše po dvoch rokoch, ale to, čo píše je aktuálne aj teraz a bolo aj pred dvoma rokmi.

Vlastník domu, bytu zo zákona nemôže neoprávnené manipulovať s určeným meradlom, plynomerom. Ak, tak v takom prípade je za takú manipuláciu zodpovedný. Funkčnosť a revízie určeného meradlá zabezpečuje jeho vlastník, dodávateľ plynu. Ale inak to sedí

"Za odberné plynové zariadenie(VŠETKO za HUP,teda rozvod do domu,v dome spolu so spotrebičmi,príslušenstvom,aj plynomerom keď je za HUP!....) zodpovedá odberateľ, ktorým je väčšinou vlastník nehnuteľnosti.(správca byt.domu alebo vlastník domu)"

"Odberateľ je podľa zákona o tepelnej energetike povinný udržiavať odberné plynové zariadenie v zodpovedajúcom technickom stave."

Čo??? Teplo a plyn majú spoločný rozvod do bytov??? :D

Nájdi to!!!

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-657
misoft
08.07.20,13:59
Strecho (Dnes 07:18) Misoft nekomentuj to čomu nerozumieš!A to si myslíš,že plynári budú chodiť do bytu zadarmo?
-----------------------------------------
Nuž - ak si ty "Som dlhoročný revízny technik PZ ..." - tak zjem ježka proti srsti!
Písal som pred 2 rokmi, ako to bolo u nás - prišli z PZ, - kontrola plynomeru (a predstav si - vtedy mi dokonca ukazovali aj preukaz zamestnanca, bez takýchto maličkostí rovno vyhadzujem z bytu) a keď skontroloval plynomer, tak sa pozrel i na pripojenie sporáka a ZADARMO - a s potvrdením o stave plynových zariadení.

Ty asi budeš z jednej z tých pofidérnych spoločností!
A pokiaľ by si bol revízny technik (o čom pochybujem) - tak by si vedel, že každé zariadenia a meradlá majú zákonom určené lehoty na výmeny, na kontroly. A revízia je kontrolou. A pokiaľ k tomu dostaneš aj oficiálny doklad od distribútora - tak je to dupľom relevantné.
Z tvojich blábolov len usudzujem, že si "možno" niekde niečo robil, ale NIE SI žiadny revízny technik.
I ja som bol revízny technik EZ do 1kV a s razítkom, lenže to už 20 rokov nerobím, takže teraz nie som žiadny rev.technik.
sito
08.07.20,17:40
Dušan,

"A pokiaľ by si bol revízny technik (o čom pochybujem) - tak by si vedel, že každé zariadenia a meradlá majú zákonom určené lehoty na výmeny, na kontroly."

Kontroly sú vlastne revízie, ktoré sa uskutočnia minimálne raz za rok. Prečo? Lebo! Lebo ich vlastník musí spraviť ročné zúčtovanie preddavkov, záloh za dodávku požadovanej komodity, elektriny, plynu, vody, atď. Výmena? Výmena sa uskutoční pri overení určeného meradlá. To sa nedá spraviť na odbernom mieste. Vymení sa a dá sa overiť. Ak vyhovuje, dodávateľ média ich namontuje za iné, ktoré musí byť overené. Ak nevyhovuje, do šrotu ho môže, že? :D

A či môže konečný odberateľ si diktovať podmienky odberu a cenu za odobraté množstvo?
buchač
08.07.20,18:24
misoft
misoft
Za plynové zariadenia zodpovedá a kontroluje distribútor plynu, za elektrické zariadenia zodpovedá a kontroluje distribútor elektriny, za vodu zodpovedá a kontroluje distribútor vody - teda tí, KTORÝM sa platí za distribúciu týchto energií.
=================
Hehehe...a že mne prečo ešte neprišiel žiaden revízor neprišiel skontrolovať telku, práčku, .....brúsky, vŕtačky, atď.
Taktiež sa žiaden vodár neunúval pozrieť vodovodné kohútiky...

Ale hlavne, že platím...
misoft
08.07.20,19:35
Ako je to tam u vás - to mi je úplne fuk. Telka, práčka, brúska.... sa pripájajú pohyblivými prívodmi, dajú sa jednoducho odpojiť. I sporák sa dá odpojiť. Ale! Za telku, brúsku, sporák zorpovedáš ty. Ale pokiaľ ide o plyn... rád buchne.
A ako som písal - že to u vás nerobia, resp. robia za prachy - to je problém u vás.Mne prišli pred dvoma rokmi meniť plynomer, vymenili, zaplomboval a keď už meral a kontroloval prípadný únik, tak skontroloval až ku sporáku a zadarmo. Že to u vás nerobil - to je tvoj problém. Ja to mám OK a mám na to lajstro.

A že platíš... za čo? Za vodu platíš. za elektrinu platíš, za plyn platíš, ale to čo odoberieš + tie ich vymyslené poplatky (najmä u elektriny!). Za výmenu plynomeru, elektromeru, vodomeru neplatíš, lebo si to splatil vo forme platieb do FO,
buchač
08.07.20,20:48
Nepochopil si..........
sito
09.07.20,07:44
Dušan,

"A že platíš... za čo? Za vodu platíš. za elektrinu platíš, za plyn platíš, ale to čo odoberieš"

Áno, za elektrinu, plyn + poplatky, aj tie nezmyselné. Pri vode v bytovom dome? Tiež nie len to, čo odoberieš, ale koľko ti na základe spoločného spôsobu rozpočítania spoločných nákladov domu na jednotlivé byty v dome určia spoluvlastníci domu prostredníctvom správcu domu.

"Za výmenu plynomeru, elektromeru, vodomeru neplatíš, lebo si to splatil vo forme platieb do FO"

Plynomer, keď Ti ho prídu vymeniť, tak sú povinný skontrolovať či po jeho výmene, ich prevedenej práce neuniká na pripojení plynomeru plyn. Čo mu to dá keď za minútku, či dve - tri premeria aj rozvod k spotrebiču a jeho uzatváracie ventily? A nemusí to dávať ani do správy, záznamu o výmene. Ale, môže, nič tým nepokazí, či?

Takže za výmenu plynomeru a elektromeru dodávateľovi neplatíš. No nič nie je zadarmo, zarátajú si to do ceny plynu, elektriny je to predsa ich majetok a živobytie. Čo sa týka vodomerov v byte? Vlastník bytu si neurčuje cenu za jeden m3 odobratej vody cez fakturačný vodomer. Vodomery v bytoch patria , vlastní ich ten, kto určuje cenu za jeden m3 odobratej vody v byte. A to sú spoluvlastníci domu. Takže tam si to uviedol správne, vodomery v bytoch sa hradia z FPÚaO.

V 182ke sú uvedené takto " za prevádzku sa považujú aj povinné revízie technických zariadení podľa osobitného predpisu.5a)"

Tiež takto, " Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov v dome."