luza888
17.10.18,12:51
Kupujúci auta mi dal podmienku, že musím doniesť pred predajom a prepisom auta od polície potvrdenie o porovnaní údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle.

Auto som kupoval v SR a som prvý majiteľ, Nikde som sa o takejto povinnosti nedočítal.
Žabinka
17.10.18,10:58
pravdepodobne myslel obhliadku vozidla.. v rámci okresu musí byť pred prepisom vozidla na kupujúceho vykonaná obhliadka vozidla, kde sa porovnajú údaje v OEV s údajmi na vozidle.. policajt toto overí a na žiadosti o prevod držby toto potvrdí pečiatkou a podpisom.. pri obhliadke predložíš vyplnené tlačivo spolu s veľkým OEV..
dmc
17.10.18,11:05
Zakon uklada tuto povinnost kupujucemi - pri prihlasovani vozidla porovnanie údajov uvádzaných v dokladoch vozidla s údajmi priamo na vozidle. Pravdepodobne to chce rpeto aby ste sa pri prepise vozidla nezdrziavali - obhliadkou vozidla. obhliadku mozes vykonat aj den vopred - pred vykonanim prevodu. Staci si vytlacit (zobrat z DI) tlacivo (male) vypisat udaje o vozidle a v case obhliadky pristavit vozidlo na urcene miesto. Policajt vykona porovnanie udajajov - opeciatkuje a podpise ziadost. S tou nasledne pojdete vykonat prepis vozidla.

https://www.minv.sk/?zmena-drzitela-prepis-v-okrese
luza888
17.10.18,11:26
ďakujem, žiadosť o priamy prevod držiteľa v aktuálnom okrese mám stiahnutú, vyplniť údaje nie je problém. nebude vadiť, že pri obhliadke bude zatiaľ len môj podpis? (pôvodného majiteľa)?
dmc
17.10.18,11:27
pri ohliadke stacia iba udaje o vozidle