Zuzka1024
18.10.18,09:40
Dobrý deň, na prvej materskej dovolenke som bola od 05/2017 do 12/2017 a mala som maximálnu výšku. Uvažujem o návrate do zamestnania v roku 2019 na polovičný úväzok (rovnaký zamestnávateľ, rovnaká zmluva). Ak by som však mala v roku 2020 nastúpiť znova na MD, jej výška by sa mi počítala z tohto polovičného úväzku, čo by mi značne znížilo jej výšku (ako rozhodujúce obdobie by sa bral rok 2019). Rada by som dosiahla výpočet z plného úväzku, ale neviem, ako to urobiť. Ak by som prešla v polovici roka 2019 na plný úväzok, bolo by možné určiť výšku materskej z kratšieho rozhodujúceho obdobia (teda z toho, kedy by som mala plný úväzok)? Ďakujem za akýkoľvek nápad.
P.S. zamestnávateľ mi nedá druhú zmluvu :-)
Katy a R
18.10.18,07:44
ak budeš mať stále ten istý PP - tak RO je predchádzajúci rok (VZ - priemer za celý rok, zohľadnené vylúčiteľné doby).
Ak by si to chcela nejako oddeliť - tak to by musel byť uzavretý nový PP - už s tým riadnym úväzkom - a aj splnená ďalšia podmienka - min 90 dní platenia v novom PP . skrátka nové poistenie.
doplním - vyjednaj dobrý plat aj na ten polovičný úväzok - a máš vyriešené ;)(aspoň nejaké odmeny v r. 2019 by bodli ☺)
Zuzka1024
18.10.18,08:56
Ďakujem za radu