Silvia 949
18.10.18,10:25
Mám VŠ vzdelanie, dlhoročnú prax, no momentálne som evidovaná na úrade práce. Môj poradca ma núti navštevovať kurz, v ktorom ma preškolia na operátorku výroby. Ja mám ale záujem o prácu adekvátnu môjmu vzdelaniu a praxi. Počas trvania kurzu (4 týždne) nesmiem chodiť na pracovné pohovory, nakoľko kurz bude trvať 7-8 hod. denne 5 dní v týždni, a ak nebudem prítomná na kurze, budú odo mňa vymáhať (podľa poradcu) 54 €/deň. Hľadám si prácu aj v iných mestách, čo je časovo náročnejšie. Chcem sa spýtať, ak mi niekto vie poradiť, je postup tohto úradníka/poradcu správny? Ďakujem vopred za každú radu/odpoveď.
veronikasad
18.10.18,08:37
Ako dlho si evidovana na UP?
Silvia 949
18.10.18,09:13
2,5 roka
Mila123
18.10.18,09:21
a aký odbor máš vyštudovaný keď za 2,5 roka si si nenašla adekvátnu prácu? a prax máš v akom odbore?
ivka70
18.10.18,09:33
Neviem to podlozit zakonom, ale mari sa mi, ze kdesi som citala, ze poziadavky na pracovne miesto nezamestnaneho sa kazdeho pol roka alebo rok znizuju, cize z VS vzdelania po roku na uplne stredoskolske, po dalsom roku na ucnovske atd. vzdelanie.

Ak plati to hore popisane, tak postup poradcu je spravny.

Ja by som sa na tvojom mieste kurzu zucastnila, uz len pravidelne dochadzanie na kurz ti da pre buducu pracu viac ako nepravidelne, viac menej dobrovolne hladanie prace.
Ak si si pracu nenasla 2,5 roka, tak pochybujem, ze prave v ten 1 mesiac kurzu zacnes vyvijat taku aktivitu, aby si si ju prave nasla. Tam uz mesiac hore dolu rozdiel nerobi. A aj z miesta operatora sa da vypracovat na inu poziciu, s vyssimi poziadavkami na vzdelanie.
Tweety
18.10.18,09:41
Postup je správny. Ak sa nebudeš zúčastňovať kurzu, obávam sa, že ťa pre nespoluprácu z evidencie vyradia. Radím zobrať kurz a potom pokračovať v hľadaní práce. Niekedy aj ÚP ponúkne vyhovujúcu prácu.
veronikasad
18.10.18,09:46
Ide o kurz pre konkretneho zamestnavatela? Ma vysokoškolské vzdelanie?
Silvia 949
18.10.18,09:54
Ďakujem pekne
Darina1234
18.10.18,10:39
to fakt, ideme si nahovarat, ze urady prace su vyborne a potrebne pre nas, lebo ponukaju aj pomahaju pri hladani prace, ja som bola vcera sa hlasit u pani, ktora tam sedi a uraduje, aby si mohla dat pri mojom spise ciarku, ze vsetko spravila podla predpisu, poslala ma s jednym papierom na firmu, aby sa vyjadrili, ci maju o mna zaujem, teda ci ma nezamestnaju, majitelka mi nezdvihla telefon a tak som pracne v poprade hladala sidlo predajne, nasla som, vosla som dnu, predavacka sa so mnou nechcela bavit, lebo ona nema kompetencie, ale ja som trvala , že potrebujem vyjadrenie , napokon zavolala majitelke, ta zdvihla , bola nahnevana, že co ona teraz so mnou, ze je mimo a naco ma poslali, hoci si dala poziadavku na urad, nakoniec sa ma predavacka opytala, že kolko mam rokov, ja som povedala, a hned, ze v takom veku oni nepotrebuju, teraz to musim ist odniest na urad, myslim, ten papier, ale vsak urad prace je velmi dobry pre nas, kludne ho platme z nasich penazi, podobne je to aj so silvou949, vsak nevadi, ze bude mesiac chodit na kurz, ktory jej v nicom nepomoze, iba ked sa zamestna ako operator vyroby, cize novodoby otrok, ale v podstate suhlasim s vaMI, URAD PRACE POSTUPUJE SPRAVNE
veronikasad
18.10.18,11:05
Pomôže UP znížiť percento nezamestnanosti. Lebo ak potom prácu operátora odmietne, vyradia ju z evidencie pre nespoluprácu ...
Oliwa
18.10.18,12:17
... a pán minister práce sa potom môžu pred mikrofónmi chváliť, ako u nás klesá nezamestnanosť... a druhý pán hovoriť, aký je z nás ekonomický tiger... že vypelichaný a s ovisnutým chvostom, to je už druhá vec...