TK1991
19.10.18,06:52
Zdravim, mam dost fyzicky narrocnu pracu po ktorej mam strasne bolesti ci uz ruk, noh alebo chrbta. Da sa stymi bolestami nieco robit? Ibalginy ani novalginy nezaberaju. Ako moze takto fyzicky narocne pracovat cely zivot? Da sa nato zvyknut? Ako by ste to tiesili na mojom mieste? Oktem zmeny zamestnania? Lebo zarabam celkom pekne, super podmienky len to jedine minus ze je to fakt narocne. Vopred dakujem za reakcie
buchač
19.10.18,05:10
Ako môže byť tento problém položený ako otázka, keď je to na debatu ... ?

...no schválne....čo je to za prácu ?
misoft
19.10.18,05:24
Pre TK1991 - toto je na prášky na hlavu, robiť, mať bolesti a žrať len tabletky na bolesť.
Pravdepodobne nepoznáš slovo LEKÁR... nemýliť si to s kapitánom doktorom Tomtomom....:D

Ale existuje jedna práca, kde dobre zarobíš, ale nič nerobíš, ak niečo potentuješ, zastúpia ťa iní, odskáču to iní, prípadne povieš "to nie ja"......
TK1991
19.10.18,05:31
Ide o to ze niekto tu tazku pracu robi bezne a zije. Je to len o zvyku alebo sa dennodenne len trapia?
TK1991
19.10.18,05:34
Tvojej poznamke nejak nerozumiem. :D

Robim v zavode kde sa vyrabaju betonove konstrukcie, z ktorych sa robi tunel.
BXLmiami
19.10.18,05:37
Riešila by som to tak,že časť tej skvelej výplaty by som dala fyzioterapeutovi.Pozor,nie masérovi,ale fyzioterapetovi.
ivka70
19.10.18,05:47
ako dlho uz tu pracu robis?
TK1991
19.10.18,05:52
Tri mesiace.
bodliak
19.10.18,05:58
Od zajtra, pán doktor.
bodliak
19.10.18,06:02
Možnosti boli dve. Lepšie sa učiť alebo tunelovať eurofondy, či štátny rozpočet.
V Leopoldove Kočner nič nebetónuje.

Možno si časom zvykneš, prípadne prídeš nato, ako to robiť tak, aby si sa fyzicky nezničil. Ako dvíhať, ako tlačiť, ... Ergonómia.
ivka70
19.10.18,06:03
v takom pripade to moze byt o zvyku, ak si predtym taku fyzicky narocnu pracu nerobil
alaya1
19.10.18,06:06
To misoft co za hluposti vypisujes, ako tieto bludy upresnuju otazku. Tak ty sa musis teda fest nudit uz aj rano.
bodliak
19.10.18,06:22
Čo si nepochopil, mínuskovač ? Robí ti problém cudzie slovo ergonómia ? Myslíš si, že vzpierač, ktorý zdvihne nad hlavu 158 kg činku, by zdvihol 158kg kváder ?
misoft
19.10.18,06:25
Ako zisťujem - zase máš svoju náladu - vŕtať....
Ty sa potom teda nenudíš.... asi ti chýba slnko.... už je jeseň.....
misoft
19.10.18,06:27
Kočner v Leopoldove nebetónuje, už je v betóne......:D:D:D
alaya1
19.10.18,06:31
ja vrtam? sak si precitaj, co produkujes, to ako suvisi s upresnenim otazky, inych pucirujes, tak sam dodrziavaj...
buchač
19.10.18,13:15
TK1991 (Dnes 07:34) Tvojej poznamke nejak nerozumiem.
-------------------------
To je tvoj problém.

=================

ivka70 (Dnes 07:47) ako dlho uz tu pracu robis?
TK1991 (Dnes 07:52) Tri mesiace.
----------------------------

Ty môj oný........a ja som bol v tom, že minimálne tri roky.

====================

Ibalginy ani novalginy nezaberaju.
------------------------------

Najlepšia cesta, ako si dobabrať pečeň, sú práve tieto dva lieky.
Ale existujú aj silnejšie...už len toto ti chýba k šťastiu ?
ZahradnikAmater
19.10.18,20:41
Ja by som si radšej odkladal, v budúcnosti sa budú veľmi hodiť, keď sa prejavia dôsledky vybitej kontroly chýbajúceho oleja...
buchač
20.10.18,20:03
TK1991 (Včera 07:34)

Robim v zavode kde sa vyrabaju betonove konstrukcie, z ktorych sa robi tunel.
=================

Čo je na tej práci samotnej náročné ?
Tunelové debnenie predsa nerobíš/te ručne...a ani manipulácia s nimi nebude prevádzaná na nejakej káričke.
Či ?
jslancik
20.10.18,20:33
ak si sa za tri mesiace fyzicky neadaptoval na prácu, tak bude niekde problém. skús doplnky výživy rôzneho druhu, magnézium a podobné veci. BCAA aminokyseliny.

skús začať viac jesť, možno je problém nedostatok energie (aj keď ten by sa asi neprejavoval "strašnými bolesťami svalov"). síce, ťažká práca v spojení s nedostatkom sacharidov má za následok fakt hnusnú bolesť svalov (odskúšané v ketóze).

A skús zistiť, koľko máš mať príjem proteínov (bielkovín). pri ťažkej práci/športe potrebuješ kľudne 2g na kg aktívnej váhy. čiže ak máš 100 kg a z toho cca 10 kg tuku, tak príjem bielkovín by mal byť.cca 180g dajme tomu.

Nedostatok týchto elementov bráni adaptácii svalov na fyzickú aktivitu. tam by som hľadal problém. ale možno bude niekde úplne inde. nevieme, ako sa prejavuje tá bolesť. kedy, atď.

okrem toho sa pozri na svoje práva ako zamestnanec. na školení BOZP by ste mali byť oboznámení, koľko kg môže muž zdvihnúť/dvíhať/ako často a čo ja viem, čo ešte.

lieky na bolesť fakt nie sú riešenie. ale keď už, tak skús šumivé (napr. šumivý panadol ultra/extra rapid).
TK1991
21.10.18,15:05
Skusim dat na tvoje rady. Mimochodom s jednym co robim robi tuto pracu uz rok a stale chodi dobity z prace, sice nie ako ja. Ale na druhej strane ten chlap ma 50kg takze to ma kvoli tomu asi horsie.