Luci268
19.10.18,17:20
Dobry den,vie mi prosim vas niekto poradit?moj 7 rocny syn ma neustale uz 3 roky hnisave anginy,zakazdym skoncime na antibiotikach a s vysokymi horuckami.je aj alergik a nosnne mandle ma odstranene kvoli tomu ale nic nepomohlo:(.vysledky aslo dobre, mandle male.vo vyteroch streptokok.branim sa vybratiu krcnych mandi ale uz neviem ako dalej.:(
buchač
19.10.18,15:53
Nebráň...
Luci268
19.10.18,16:18
Bojim sa ze mu potom zide dole na priedusky kedze je alergik.
Terezia13
19.10.18,16:58
určite vybrať
https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/12812-angina-nie-je-len-obycajny-zapal-v-hrdle/ okrem iného sa tam píše:
Krčné mandle – najčastejší zdroj infekcie
Chorobu spôsobujú najčastejšie baktérie, menej závažná je angína vírusového pôvodu. Typickým vyvolávateľom bakteriálnej angíny je streptokok, na ktorý stále najlepšie zaberá klasický penicilín. Ak sa však angíny príliš často opakujú, alebo pacientovi v krvi zistia vysokú hladinu protilátok proti streptokokovi, tzv. ASLO, treba hľadať v organizme zdroj infekcie. Streptokok v organizme totiž môže spôsobiť vážne komplikácie, napr. známu reumatickú horúčku, zápal srdcového svalu, artritídu, zhoršiť ekzémy či psoriázu.
Najčastejším zdrojom infekcie sú krčné mandle, to je aj dôvod, prečo sa chronicky zmenené mandle vyberajú, zvýšené ASLO však môžu spôsobovať aj pokazené zuby, chronický gynekologický zápal či zápal v prínosových dutinách.
Kedy zájsť ku krčiarovi?
Kedy sa odporúča krčné mandle vybrať? Kedysi sa vyberali ako na bežiacom páse, dnes sú už lekári opatrnejší – najmä, ak sa to týka detí do veku 5 rokov. Mandle sú totiž súčasťou imunitného systému človeka, stretávajú sa s choroboplodnými zárodkami a produkujú proti nim protilátky. Ak však človek trpí opakovanými bakteriálnymi alebo komplikovanými angínami a užíva jedny antibiotiká za druhými, je lepšie mandle odstrániť.
buchač
19.10.18,17:19
Do 4 roku som mal angínu za angínou.
Po vybratí krčných mandlí ako keby uťal.
Luci268
19.10.18,18:10
Zo par krat sme uz pobudli aj v nemocnici na infekcnom.tam som sa pytala kazdeho lekara ze co mam robit ze je toho uz vela a dieta to znici.ale ani jeden neporadil len to ze je este maly a moze z toho vyrast.dokonca primar povedal ze mu to moze potom zist na predusky.proste ziadna snaha poradit pomoct.krcna doktorka mu minuli rok nasadila bakteriale spreje do nosa na 3 mesiace a nic.imunologicka mu na pol roka nasadila prasky broncho waxon po ktory 2 krat dostal anginu ako ich zacal uzivat ale potom vydrzal 3 mesiace byt zdravy to uz bol rekord.no a znovu je chory.dnes sme boly na kontrole u pediatricky chcela som ist ku krcnej ukazat sa ale ma dovolenku tak to nevyslo.v pondelok ho objednam.a aslo ma dobre vysledky aj mandle ma male tak pediatricka povevedala ze nevie co smim:(
buchač
19.10.18,18:14
Čo už...ja som mal doktorov, ktorí VEDELI, čo majú robiť..
Valcake
19.10.18,19:32
Ja som mala vybraté mandle asi v štyroch rokoch. Bolo to dávno, pradávno, ešte v minulom storočí..hi,hi. Dovtedy penicilín, Pendepon. Syn mal vybraté tiež..asi v šiestich rokoch. Tiež antibiotiká. Odvtedy máme pokoj.
Odporúčam vybrať aj keď veľa lekárov s tým nesúhlasí. Ja som trvala na tom a neľutujeme.
Luci268
19.10.18,19:51