bohunicka
20.10.18,13:26
Zmena letného času na zimný čas
Nedeľa, 28. októbra 2018
čas meníme z 3:00 na 2:00

Zdroj: Zmena času - letný čas a zimný čas 2018
https://www.zones.sk/kalendar-udalosti/zmena-casu-letny-zimny-cas/

Aký čas by ste preferovali ako stály čas? Letný čas alebo zimný čas?
Kabaka123
20.10.18,14:16
Rozhodne ten... kde je dlhšie v lete vidno....
bodliak
20.10.18,14:20
Mne zmena casu v oktobri nevadila.
Tu by som ponechal a iba marcovu zrusil. :D
ivka70
20.10.18,14:28
Zimny cas je ten cas, ktory tu bol pred posuvanim casu cely rok.
Mne by vyhovoval ten, aj preto, ze v lete by nebolo tak horuco dlho do vecera, zacalo by sa ochladzovat casovo skor. A mam rada posedenia v zahrade pri ohni, ked je tma a na to teraz v lete treba cakat dlho, lebo este o 21:30 je svetlo.
vulxy
20.10.18,15:19
letny na 100pro...
vulxy
20.10.18,15:21
Zimny cas je ten cas, ktory tu bol pred posuvanim casu cely rok.
Mne by vyhovoval ten, aj preto, ze v lete by nebolo tak horuco dlho do vecera, zacalo by sa ochladzovat casovo skor. A mam rada posedenia v zahrade pri ohni, ked je tma a na to teraz v lete treba cakat dlho, lebo este o 21:30 je svetlo.
riesenie je ventilator a slnecne okuliare:)
ivka70
20.10.18,15:47
Zimny cas je ten cas, ktory tu bol pred posuvanim casu cely rok.
Mne by vyhovoval ten, aj preto, ze v lete by nebolo tak horuco dlho do vecera, zacalo by sa ochladzovat casovo skor. A mam rada posedenia v zahrade pri ohni, ked je tma a na to teraz v lete treba cakat dlho, lebo este o 21:30 je svetlo.
riesenie je ventilator a slnecne okuliare:)
Uz davno nie :)
misoft
20.10.18,16:21
Zimny cas je ten cas, ktory tu bol pred posuvanim casu cely rok.
Mne by vyhovoval ten, aj preto, ze v lete by nebolo tak horuco dlho do vecera, zacalo by sa ochladzovat casovo skor. A mam rada posedenia v zahrade pri ohni, ked je tma a na to teraz v lete treba cakat dlho, lebo este o 21:30 je svetlo.
Asi to čítali, lebo
http://www.dsl.sk/article.php?article=21719
ZahradnikAmater
20.10.18,20:38
Zimny cas je ten cas, ktory tu bol pred posuvanim casu cely rok.
Mne by vyhovoval ten
A ja presne pre to, že mám záhradu, by som preferoval letný čas celý rok, lebo by som mal viacej času byť v záhrade po bežnej pracovnej dobe.
A aby nám aj rastlinám nebolo priveľmi horúco, vybrali sme si záhradu so svahom na východ ;)
Pre bežného človeka je úplne jedno,či má slnko presne nad hlavou o dvanástej alebo o druhej hodine. Pre človeka s aktívnym životným štýlom nie je jedno,či má po skončení zamestnania čas dve hodiny alebo štyri hodiny pre seba. Pre zamestnávateľa v obchode, službách alebo výrobe je jedno, koľko je hodín, ak majú všetci rovnako, lebo všade sa svieti umelým svetlom a funguje klimatizácia.
Z týchto dôvodov v Turecku už pred dvomi rokmi neprešli z letného času na zimný ľudia tam majú celý rok popoludní o hodinu času viacej, ako predtým.
alaya1
20.10.18,20:57
Stredoeuropsky
Katy a R
21.10.18,08:57
anizasvet letný ... normálny, taký aký sme mali aj predtým :). (podľa mňa je riadna blbosť tie zmeny času)
Darina1234
21.10.18,09:18
roky rokuce tu bol normalny čas, takže po novom nazov zimny, spravny čas je
vicktor
22.10.18,06:42
Ja chcem striedavy cas. V lete vecer dlhsie svetlo, v zime rano kratsia tma.