Mariocc
21.10.18,19:35
Dobry den. Prosim vas, mozem ako kandidat na starostu v den konania volieb posielat informacne sms a spravy prostrednictvom FB, ze "Nezabudnite ist dnes na volby" ale nebudem si robit ziadnu reklamu ako napr volte ma dnes a podobne. Len volicom pripomenut, ze dnes su volby. Druha otazka, staci nahlasit predsedovi okrskovej komisie, ze par ludi z verejnosti sa chce zucastnit scitavania hlasov alebo predsedovi obvodnej komisie a treba k tomu aj nejaku ziadost alebo staci to len oznamit? Hladal som dost v zakonoch, avsak volebne moratorium a jeho problematika je 50on50, da sa a druhy zakon pise zasa neda sa. Dakujem

Mario M.
Mária27
21.10.18,19:07
Voličom písať môžeš, ak nebudeš propagovať alebo kritizovať činnosti, ciele a programy kandidátov.
Vo volebnej miestnosti majú právo byť prítomné aj iné osoby, ktoré prejavili záujem o pozorovanie priebehu volieb a sčítavania hlasov. Treba to ohlásiť predsedovi. Ak by si ako nezávislý kandidát tam chcel mať svojho zástupcu, ohlás to obci, aby mu pripravila pohodlné miesto.
Mariocc
21.10.18,19:14
Nie, iba som chcel pisat sms a na FB spravy, ze nezabudnite ist dnes na volby, s pozdravom (moje meno), myslim, ze nejde tym o propagaciu. V poriadku, takze s predsedom okrskovej volebnej komisie to treba riesit, dakujem ti.
buchač
21.10.18,19:56
Mariocc (Dnes 22:14) Nie, iba som chcel pisat sms a na FB spravy, ze nezabudnite ist dnes na volby...
==============
To máš na každého voliča kontakt na mobil...dokonca vieš - poznáš, pod akým profilom je na FB ?

...apropó...nevraví sa tomu nevyžiadané - otravné info ?

P.S.
Mne také niečo dôjsť ? Okamžite končí v koši.
Mariocc
21.10.18,20:19
Buchac, neviem, preco sa pytas na kazdeho volica a ci mam jeho kontakt, co to ma s tym spolocne a po druhe, ine je, ked niekomu napises oznam ako cudzi a ine ako kamarat, kedze my v dedine sa vsetci pozname a sme priatelia. A tato tema je zamerana na moratorium, ci je povolene rozosielat informacie v den volieb o volbach, tak nerozumiem. Zapaj sa do debat s komentarmi k meritu veci. Pekny vecer
buchač
21.10.18,20:36
Mariocc (Dnes 23:19) Buchac, neviem, preco sa pytas na kazdeho volica a ci mam jeho kontakt, co to ma s tym spolocne a po druhe, ine je, ked niekomu napises oznam ako cudzi a ine ako kamarat, kedze my v dedine sa vsetci pozname a sme priatelia. A tato tema je zamerana na moratorium, ci je povolene rozosielat informacie v den volieb o volbach, tak nerozumiem. Zapaj sa do debat s komentarmi k meritu veci. Pekny vecer
===================
TY mne nekomanduj, kde sa mám a či môžem zapájať do debaty.....to po prvé.

A za ďalšie...čomu nerozumieš ? Alebo vidno, že nerozumieš...prípadne nechceš rozumieť.

Ako pošleš susedovi na jeho profil FB správu, keď tam nemusí figurovať pod svojim menom, ale pod nejakou prezývkou ?

To máš fakt všetkých z dediny v kontaktoch v mobile, aby si im poslal SMS ?
------------------------

Kuwa...fujtajbl, to až tak chceš byť starostom, že sa ideš takto angažovať ?


Ozaj...mimochodom...never tomu, že sa poznáte a že ste priatelia.
Mariocc
21.10.18,20:50
Ok:)
Mariocc
21.10.18,20:52
Mária27 a nieje to nahlasovanie ucasti pri scitavani hlasov datumovo obmedzene? Napriklad ze to treba nahlasit najsnekor mesiac pred volbami.
misoft
22.10.18,03:24
Mariocc (Včera 22:14) Nie, iba som chcel pisat sms a na FB spravy, ze nezabudnite ist dnes na volby, s pozdravom (moje meno), myslim, ze nejde tym o propagaciu. V poriadku, takze s predsedom okrskovej volebnej komisie to treba riesit, dakujem ti.
------------------------------------------------------------------------
Takže "Nezabudnite ist dnes na volby, vas XY". Takže LEN meno - ak niektorí ťa spoznqajú, tak buď vymažu, alebo si pomyslia, že si vtieravý.
Mimochodom, tí čo ťa spoznajú - budú VEDIEŤ , že kandiduješ na funkciu a SMS a cez FB sa im pripomínaš - A TO UŽ JE PORUŠENIE ZÁKONA! Lebo ovplyvňuješ voličov!!!!!!!!
Pre ostatných to bude spam. Ale skúsiť to môžeš - nájde sa niekto, kto to oznámi a potom to ÚVS vyhodnotí ako ovplyvňovanie voličov v čase moratória a tvoje hlasy budú neplatné - všetky. A ty budeš mať hanbu na 100 rokov.
Mária27
22.10.18,05:42
Nie, normálne prišli do volebnej miestnosti pred záverečnou a ohlásili, že chcú pozorovať sčítavanie hlasov.
širi1
22.10.18,08:32
presne o prítomnosti v komisii máte v § 27 zák 180/2014
Mariocc
23.10.18,03:22
No a ak tam moje meno nenapisem, ale napisem len, nezabudnite na dnesne volby. A ziadne meno ani nic? Nieje na to konkretny zakon!!!!! pretoze sebe reklamu nerobim!!! volicov neovplyvnujem tym, ze im pride oznamovacia sms o konani volieb a ked by som uz tak chcel byt anonym, tak staci par priatelov, co mi rozoslu sms oni zo svojich telefonov a hotovo, nie som to ja!!! Neexistuje na to konkretny zakon a stretol som sa s tym este davnejsie v nasej mestskej stvrti. Ako Maria hore pise v komentari, Voličom písať môžeš, ak nebudeš propagovať alebo kritizovať činnosti, ciele a programy kandidátov!
misoft
23.10.18,05:23
Nuž - cez FB - ak nemáš nejaký FAKE účet, ale pod svojim menom - tak to anonymné nie je. A "sme doma"! Bude tam tvoje meno.... budú vedieť, že kandiduješ, že sa im "vnucuješ", aby šli voliť, lebo TY ich na to "upozorňuješ".... teda - ovplyvňuješ? Alebo nie?.
Účasť na voľbách je dobrovoľná, voľby (doba a miesto) boli zo zákona oznámené včas. Potom záleží na každom voličovi, ako sa rozhodne, nemusíš im to pripomínať. A ak náhodou budeš niekde vzadu - možno práve toto ti "zlomí krk".....
Mariocc
25.10.18,11:37
Mas pravdu, je tam moje meno, a este ma napadlo, ak vytvorim udalost na FB napr tento tyzden a rozposlem, v den volieb sa kazdemu vyhodi pripomienka na volby, to myslim, ze nieje protizakonne, druha moznost, vytvori udalost niekto z priatelov a rozosle a ja len pomozem rozoslat. To nieje v rozpore so zakonom?