andrea123
18.08.06,09:36
Dobrý deň, potrebovala by som poradit...
takze otazka znie... nakupujeme nejake predmety, ktore su reklamne, t.j. maju na sebe nase logo, originalne ich chceme davat klientom... su uctovane rovno do spotreby, pretoze sa nakupuju vtedy, ked sa nejaka ta \"akcia\" s nimi deje...
veduci si ale zmysli, ze cas z nich da ako odmenu zamestnancom... otazka je, ci su potom tieto reklamne predmety, ak splnaju test na 500 Sk, brane nadalej ako danovy vydavok... a ci sa maju zamestnancom v mzde zdanit
andrea123
18.08.06,08:10
Nikto neporadí ?????????
endrju
18.08.06,08:53
Dobrý deň, potrebovala by som poradit...
takze otazka znie... nakupujeme nejake predmety, ktore su reklamne, t.j. maju na sebe nase logo, originalne ich chceme davat klientom... su uctovane rovno do spotreby, pretoze sa nakupuju vtedy, ked sa nejaka ta \"akcia\" s nimi deje...
veduci si ale zmysli, ze cas z nich da ako odmenu zamestnancom... otazka je, ci su potom tieto reklamne predmety, ak splnaju test na 500 Sk, brane nadalej ako danovy vydavok... a ci sa maju zamestnancom v mzde zdanit
Odpoveď na otázku ohľadom daňových výdavkov hľadaj v porade "Daň z príjmu". "Čistí" mzdári väčšinou nie sú zorientovaní v tejto problematike. ;)


O zdanení v mzde zamestnancov platí toto (citujem zo zákona o dani z príjmov):

§3 Predmet dane

(1) Predmetom dane sú

a) príjmy zo závislej činnosti (§ 5),

...

§5 Príjmy zo závislej činnosti

(1) Príjmami zo závislej činnosti sú
...
g) príjmy plynúce v súvislosti s minulým, súčasným alebo budúcim výkonom závislej činnosti alebo funkcie bez ohľadu na to, či daňovník pre platiteľa príjmu skutočne vykonával, vykonáva alebo bude vykonávať túto závislú činnosť alebo funkciu,
...
(2) Príjmami podľa odseku 1 sú bez ohľadu na ich právny dôvod pravidelné, nepravidelné alebo jednorazové príjmy, ktoré sa vyplácajú, poukazujú alebo pripisujú k dobru, alebo spočívajú v inej forme plnenia daňovníkovi s týmito príjmami (ďalej len zamestnanec ) od platiteľa týchto príjmov (ďalej len zamestnávateľ ) alebo v súvislosti s výkonom závislej činnosti.
...

P.S.
Neodpustím si jednu poznámku. Tie reklamné predmety musia byť asi atraktívne, ak ich zamestnanci dostávajú ako odmenu. ;) :cool:
andrea123
21.08.06,13:05
Jo, inak to bol kamarátkin problém, ja som ho poňala ako svoj v mojom príspevku, takže vlastne s tymi reklamnymi predmetmi máte tú neodpusteniaschopnú poznámku pravdu...ja byť zamestnanec, tak ak by som v paske našla zdanené tričko a šiltovku s logom firmy, čo ja osobne by som si na seba nenavliekla von, akurát tak umývať v tom okná...tak pekne prídem do mzdovej učtárne a položím tričko aj so šiltovkou na stol, nech si nechajú...ale to aj tak zase,...nie taká velká suma isto...malá suma, malá daň...ale zase...babka k babce. .. a tak nejak :)))
Lilith
21.08.06,13:25
Jo, inak to bol kamarátkin problém, ja som ho poňala ako svoj v mojom príspevku, takže vlastne s tymi reklamnymi predmetmi máte tú neodpusteniaschopnú poznámku pravdu...ja byť zamestnanec, tak ak by som v paske našla zdanené tričko a šiltovku s logom firmy, čo ja osobne by som si na seba nenavliekla von, akurát tak umývať v tom okná...tak pekne prídem do mzdovej učtárne a položím tričko aj so šiltovkou na stol, nech si nechajú...ale to aj tak zase,...nie taká velká suma isto...malá suma, malá daň...ale zase...babka k babce. .. a tak nejak :)))

Andrea 123, podla ZP by si s tym musela suhlasit - myslim s tym trickom, inak by ti ti zamestnavatel do mzdy nemohol dat. je to § 127 ZP.
:)
andrea123
22.08.06,07:19
Andrea 123, podla ZP by si s tym musela suhlasit - myslim s tym trickom, inak by ti ti zamestnavatel do mzdy nemohol dat. je to § 127 ZP.
:)

Ved jasne ja viem...ale niektoré mzdárky robia čachre machre a zamestnanci potom len chodia s páskami, čo sa to tam dialo...našťastie zamestnanci zvyknu byt k mzdárkam tolerantní a požiadajú, či by to, čo im strhla minulý mesiac, mohla láskavo další mesiac doplatit :))
Tweety
22.08.06,07:22
Ved jasne ja viem...ale niektoré mzdárky robia čachre machre a zamestnanci potom len chodia s páskami, čo sa to tam dialo...našťastie zamestnanci zvyknu byt k mzdárkam tolerantní a požiadajú, či by to, čo im strhla minulý mesiac, mohla láskavo další mesiac doplatit :))
mimotemy
Myslím si, že žiadna zodpovedná mzdárka si nedovolí žiadne čachre machre so mzdami.
andrea123
22.08.06,10:20
mimotemy
Myslím si, že žiadna zodpovedná mzdárka si nedovolí žiadne čachre machre so mzdami.


ANo súhlasím...zodpovedná nie :))) a na každom kroku sa človek stretáva iba som zodpovednými :)) ale to je fakt mimo temymimotemy