Mirka D
18.08.06,09:47
Prosím vás o radu.
Mám urobiť klauzulu do pracovnej zmluvy každému zamestnancovi - dodatočne - o zákaze poskytovania dôverných informácií ďalším osobám.

- mám napísať naozaj znovu pracovnú zmluvu a doplniť to tam? Alebo lepšie dodatok k pracovnej zmluve? Môže byť dodatok len s touto jedinou vecou?
- máte niekto vzor akoby to malo vyzerať?

Ďakujem!!!!!
Tweety
18.08.06,07:49
Prosím vás o radu.
Mám urobiť klauzulu do pracovnej zmluvy každému zamestnancovi - dodatočne - o zákaze poskytovania dôverných informácií ďalším osobám.

- mám napísať naozaj znovu pracovnú zmluvu a doplniť to tam? Alebo lepšie dodatok k pracovnej zmluve? Môže byť dodatok len s touto jedinou vecou?
- máte niekto vzor akoby to malo vyzerať?

Ďakujem!!!!! AK ešte nie sú PZ, tak to uvedieš pri ich vypracovaní, ak už sú, tak potom to rieš dodatkom.
www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=268
filka
18.08.06,08:08
U nás to máme implementované priamo v prac.zmluvách.K už jestvujúcim PZ sme dodatky nerobili,ale riešili sme to osobitným formulárom.
Podobne ako sme robili Súhlasy so spracúvaním osobných údajov,už to máme zahrnuté v PZ,ale k už jestvujúcim sme dávali podpisovať tento formulár,ktorý máme aj interne zaregistrovaný.
Mirka D
18.08.06,08:21
Aha, ďakujem.
A nejakú formuláciu k tej klauzule mi nemôžete poradiť?
Dadena
18.08.06,10:08
Napr.: uvediete, že dodatok č. .. k PZ zo dňa sa dopĺňa o čl. ...
Zachovávanie obchodného tajomstva a mlčanlivosti.
1. Zamestnanec sa zaväzuje zachovávať obchodné tajomstvo, t.j. nezneužívať, resp. chrániť pred zneužitím tretích osôb všetky informácie, najmä obchodnej, výrobnej a technickej povahy, súvisiace s činnosťou zamestnávateĺa, ktoré nie sú v obchodných kruhoch bežne dostupné.
2. Zamestnanec sa ďalej zaväzuje zachovávať mlčanlivosť o pracovných postupoch zamestnávateĺa, ako aj o svojich mzdových náležitostiach.